Ознака: иванов
Рече дека ја зборувал вистината и дека тоа му дава сила

Иванов: Не би променил ниту еден збор од моето обраќање во Собранието и во ООН

пред 2 години
Новогодишно обраќање на претседателот

Иванов: Да бидеме доблесни да ги признаеме сопствените грешки и да учиме од нив

пред 2 години
Годишно обраќање на претседателот Ѓорге Иванов пред пратениците

Македонскиот јазол не може да се пресече, туку внимателно да се разврзе

пред 2 години
Пратениците од СДСМ бурно реагираа на говорот на претседателот

Иванов до власта: Вашите лични фрустрации потиснете си ги

пред 2 години
Дебата „Македонија: Името е татковина, а јазикот душа на Македонците“

Апел до Иванов за започнување правна процедура во ООН за одбрана на името

пред 2 години
Давање на лажен исказ е кривично дело

Кабинетот на претседателот Иванов реагира на исказот на Младеновски за случувањата од 27 април

пред 2 години
Самит за климатски промени во Полска

Иванов: Додека говорам тука, многу мои сограѓани дишат воздух кој е еден од најзагадените во Европа

пред 2 години
Македонија

Претседателот Иванов ќе го одржи годишното обраќање пред Собранието

пред 2 години
Кабинет на Иванов:

Дали сè уште незаконското следење на комуникации се прикрива со користење на измислени извори?

пред 2 години
Македонски парадокси

Дали Оливер Спасовски ќе биде македонскиот Александар Ранковиќ?

пред 2 години
На одбележувањето на 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна

Претседателот Иванов оди во Париз на покана од Макрон

пред 2 години
Претседателот Ѓорге Иванов да го спречи политичкиот прогон во Македонија

Иницијативата Правда за Никола Груевски достави писмо до претседателот Иванов

пред 2 години
Прва национална конференција за византологија и медиевистика „Самуиловата држава – 1.000 години потоа (1018-2018)“

Иванов: Договорот од Преспа од нас ќе направи фуснота

пред 2 години
Иванов: На 30 септември нема да излезам да гласам

Јас веќе гласав. Гласав пред 27 години, на 8 септември 1991 година

пред 2 години
Македонија

Иванов и порачал на Могерини: ЕУ и НАТО не смеат да бидат алиби за лош договор

пред 2 години