Ознака: гевгелија
Магазин

Владо Јаневски Чаир го замени за Гевгелија

пред 5 мес.
Хроника

Полицијата во Гевгелија го предводи поткупот во Гевгелија (ВИДЕО)

пред 7 мес.
Македонија

Болните деца во Гевгелија со негативни Ковид-19 тестови, ќе се испитува што ја предизвикало инфекцијата

пред 10 мес.
Македонија

Гужва на граничните премини кај Дојран и Гевгелија

пред 3 години
Новитет на автопатот кон Грција

Се наплаќа патарина кај Гевгелија

пред 3 години
За време на заедничката посета на транзитниот центар „Винојуг“

Спасовски – Бабиш: Чешка даде најголема поддршка за време на мигрантската криза

пред 3 години
Македонија

Пендаровски: Благодетите од Договорот со Грција веќе се чувствуваат во Гевгелија

пред 3 години
Македонија

ВО ЖИВО: Пендаровски на трибина во Гевгелија

пред 3 години
Економија

Анѓушев: Гасното поврзување со Грција ќе отвори нови перспективи за Гевгелија

пред 3 години
Македонија

Земјотрес во Гевгелија

пред 3 години
Македонија

Заев: Јавната администрација не се зголемува, туку се намалува

пред 3 години
Економија

Анѓушев: Годинава над 60 милиони евра државни средства за економијата

пред 3 години
Македонија

Мицкоски: Заев и Пендаровски ги очекува пораз како никогаш до сега

пред 3 години
На митинг во Гевгелија

Силјановска: Нужна е темелна реформа на судскиот систем, мора да се заострат критериумите на изборот на судиите

пред 3 години
Економија

Турски инвеститор сака да гради десет ветерници во Демир Капија и Гевгелија

пред 3 години
детали за експлозијата во Гевгелија

Експлодирала плинска боца, починатот останал заглавен

пред 3 години
Повредени се три лица

Експлозија во Гевгелија – еден загинат

пред 3 години
Економија

Во Гевгелија отворен погон на грчка фирма за марамчиња

пред 4 години