Ознака: фудбал
Спорт

Утре ќе се знае дали ќе продолжи првенството во македонската фудбалска лига

пред 2 недели
Спорт

Првенствата нормално се играат: За Турците, Унгарците и Русите не важи забрана за фудбал

пред 3 мес.
Магазин

Мртов пијан линиски судија на фудбалски натпревар во Чешка (ВИДЕО)

пред 8 мес.
на 82-годишнина од постоењето на клубот

Роденденска победа на Работнички во 9. коло од Првата фудбалска лига

пред 8 мес.
без поголеми изненадувања

Резултати од дуелите од второто коло во Лига Европа

пред 8 мес.
Спорт

Македонија скокна две места на најновата ФИФА ранг листа

пред 9 мес.
МАЛЕРОЗЕН ФУДБАЛСКИ МЕЧ

Ужас на теренот – гром покосува двајца млади фудбалери (Видео)

пред 9 мес.
По една деценија

Лондон повторно домаќин на финалето на ЛШ во 2023 година

пред 9 мес.
Прво коло од Лигата на шампионите

Наполи со Елмас го сруши шампионот, Барса се спаси во Дортмунд (ВИДЕО)

пред 9 мес.
Млади фудбалери за кои се очекува да ги предводат своите екипи

Најголемите пет фудбалски „бисери“ во Лигата на шампионите (ФОТО)

пред 9 мес.
„Марка“ со рангирање на потенцијалните млади ѕвезди во Лигата на шампионите

Елиф Елмас меѓу фаворитите да блесне на европската фудбалска сцена

пред 9 мес.
Учесниците во Лигата на шампионите ќе заработат две милијарди евра награди

Најбогатата споредна работа на светот

пред 9 мес.
Проблеми со законот за агентот на голманот на Реал Мадрид

Уапсен менаџерот на Тибо Куртоа, обвинет е за перење пари при фудбалски трансфери

пред 9 мес.
Црвено жолтите утре против Израел

Ангеловски: Ќе се обидеме од нас да зависат случувањата на теренот

пред 9 мес.
Македонските фудбалери стартуваа со подготовките за дуелите со Израел и со Летонија

Ангеловски: Не се предаваме, ќе барам од играчите да го бркаме второто место

пред 9 мес.
за квалификациите за ЕУРО 2020

Ангеловски го објави списокот за дуелите со Израел и со Летонија

пред 9 мес.
Џим Ретклиф претходно даде понуда и за Челзи

Најбогатиот човек во Велика Британија ја купи Ница за рекорден износ

пред 9 мес.
Македонскиот фудбалски шампион никако да победи

Нема ни трета среќа за Шкендија

пред 9 мес.
„Кралевите“ немоќни против Валјадолид

Реал Мадрид киксна на сезонското деби Сантијаго Бернабеу (ВИДЕО)

пред 9 мес.
би бил добро засилување во нападот

Лапсуз на Просинечки: Ибрахимовиќ повикан во репрезентацијата на БиХ (ВИДЕО)

пред 10 мес.