Ознака: Драган Тевдовски
реакција за стопирањето на прогресивниот данок

Тевдовски: Пратениците на СДСМ, пред да гласаат за ова, нека помислат дали се за бришење на Социјалдемократски од името на СДСМ

пред 7 мес.
сите плачевме, напиша Бранимир Јовановиќ

Тевдовски: Со главата горе и целосно посветен се враќам на Економскиот факултет

пред 11 месец
Еве што говореше министерот за финансии за промените во владата

Финансиерот не стравуваше од метлата на премиерот – Тевдовски: Задоволен сум од реформите (ВИДЕО)

пред 11 месец
Екс советникот во одбрана на Тевдовски

Јовановиќ: Мислев дека метлата треба да ги фати оние кои местеа милионски тендери

пред 11 месец
Македонија

Зошто Тевдовски е лош за министер за финансии, а добар за советник?

пред 11 месец
СОСТАНОК СО ММФ И СО СВЕТСКите банкари ВО СКОПЈЕ

Прогресивниот данок е позитивен чекор кој го препорачувал ММФ

пред 11 месец
Економија

Мицкоски: Тевдовски треба да прави разлика помеѓу приходи од УЈП и приходи на целиот буџет

пред 12 мес.
по обвинувањата од лидерот на опозицијата

Тевдовски: Приходите во буџетот за првите пет месеци се зголемени за 6,6 отсто

пред 12 мес.
Економија

Меѓународни експерти во Скопје ќе дискутираат за економски теми

пред 12 мес.
дебата „Прогресивен данок на доход: Многу врева за ништо?

Концептот за прогресивно оданочување функционира во земји со широка даночна база, но тоа, не е случај во Македонија

пред 12 мес.
Економија

Прогресивниот данок за бизнисмените е промашена, а за министерот Тевдовски успешна реформа

пред 12 мес.
Потпишан договор за 26,2 милиони евра од Светска банка за олеснување на трговија и транспорт

На граничните премини во Западен Балкан се чека пет пати повеќе во однос за ЕУ земјите

пред 12 мес.
Економија

Тевдовски: Приходите во Буџетот согласно планираното, се реализираат сите расходи

пред 12 мес.
Анѓушев и Тевдовски на форум на Европската банка за обнова и развој во Брисел

Анѓушев: Постигнатиот успех на политички план е одлична база за поинтензивен економски раст

пред 12 мес.
само 9.83% во првите 4 месеци

На капиталните инвестиции тешко им оди, но  министрите остануваат оптимисти  

пред 1 година
Економија

Почнува аплицирањето за субвенциониран станбен кредит по камата од 2,9 отсто

пред 1 година
Економија

Порака од германскиот советник: Да се зголеми продуктивноста и конкурентноста во домашниот приватен сектор

пред 1 година
И двајцата со подршка за Георгиев на маратон на Коридор 8

Тевдовски трчаше, Шилегов го бодреше(ФОТО)

пред 1 година
Економија

Тевдовски и Ангеловска-Бежоска на Економскиот и финансискиот дијалог ЕУ-Западен Балкан

пред 1 година
нема конкретен одговор дали ќе има ребаланс на буџет

Наспроти катастрофалната реализација на капиталните инвестиции, Тевдовски е убеден дека има подобрување

пред 1 година