Ознака: договор
Економија

Потпишан договор со Светската банка за 70 милиони евра за локални патишта

пред 6 мес.
Регион

Српското собрание го усвои Законот за договорот меѓу Белград и Скопје за заемно признавање одобренија за овластени економски оператори

пред 6 мес.
Потпишана предлог одлуката за раскинување на договорот за рудникот „Иловица“

Бектеши за Иловица: Владата не носи емотивни, туку одлуки во рамки на законите

пред 9 мес.
Македонија

Атина бара исполнување на сите обврски од Договорот од Преспа

пред 10 мес.
Македонија

Мицотакис: Нема средба со Заев, ќе бидеме многу строги во однос на спроведувањето на договорот

пред 10 мес.
патишта, водоводни и канализациски мрежи, пазари..

Со пари од Програмата за рурален развој ќе се реализираат проекти во општините

пред 10 мес.
Откако ќе исчезнат сегашните пречки

Трамп му вети на Џонсон многу голем трговски договор по Брегзит

пред 10 мес.
Утре се навршуваат шест месеци од стапувањето во сила на Договорот од Преспа

Ќе го добие ли Македонија првиот укор од Грција?

пред 11 месец
Економија

Потпишани првите седум договори за набавка на приплоден добиток

пред 11 месец
Откако САД се повлече од договорот за уништување на ракетите

Русија ќе развива нови ракети доколку и САД го прави тоа

пред 11 месец
без оглед на последиците, велат властите

Брегзит без договор: Лондон ја напушта ЕУ на 31 октомври

пред 11 месец
Регион

Српското Собрание го ратификуваше договорот со Македонија за заедничка контрола на ГП Прешево-Табановце

пред 11 месец
Спорт

Елмас и официјално потпиша 5 годишен договор со Наполи за 7,5 милиони евра

пред 11 месец
по состанокот во париз

Француско-германскиот договор за распределба на мигранти прифатен од 14 земји членки на ЕУ

пред 11 месец
Во интервју за БГНЕС

Заев: Со Бојко Борисов ги охрабруваме историчарите да ја завршат работата

пред 12 мес.
Македонија

Заев: Со Мицотакис позборувавме пријателски

пред 12 мес.
според министерство за економија не се исполнети условите за експлоатација

Еуромакс извиси: Владата ќе го раскине Договорот за концесија

пред 12 мес.
Акционерското друштво контра генералниот секретар

Рашковски вели дека договорот со „Леонардо“ е потпишан во 2016-та, според М-НАВ потпишан е во 2018-та

пред 1 година
камбек на ноу камп

Нејмар се согласил за помала плата да се врати во Барселона?

пред 1 година
Македонија

Општина Аеродром ќе го преиспита договорот со маркетинг агенцијата вреден 73.000 евра

пред 1 година