Ознака: датум
Македонија

Француски медиуми: Затворена вратата за Македонија ,студен ветар од Франција, очај на Балканот

пред 8 мес.
Македонија

Без одвојување од Албанија потешко до ЕУ преговори за Македонија утре

пред 8 мес.
Македонија

Пендаровски: Очекуваме датум за преговори, не постои друга алтернатива за државата

пред 8 мес.
Македонија

Мицкоски: Од се срце посакувам Македонија да добие датум за преговори

пред 8 мес.
Атмосферата во Секретаријатот е веќе работна

Османи убеден дека во октомври добиваме датум за започнување преговори

пред 8 мес.
Македонија

Тимоние: Франција се уште не одлучила околу датумот за Македонија во ЕУ

пред 8 мес.
Македонија

Османи: Оптимист сум дека на 15 октомври ќе почнеме преговори

пред 9 мес.
Македонија

Димитров: Нема да ми биде лесно да се вратам дома и да кажам дека нема датум

пред 9 мес.
Анализа на поранешниот амбасадоир и кандидат за претседател

Блерим Река: Без закон за ОЈО и расветлување на „Рекет“ нема датум во октомври

пред 9 мес.
АМБАСАДОРСКИ СОВЕТ

Заев оптимист за датумот, Димитров бара максимална координација од дипломатите

пред 9 мес.
Ситуацијата е многу комплексна, коментираат дипломатите

ЕK се воздржува од коментари за случајот „Рекет“ и притворот за Јанева

пред 9 мес.
Македонија

Николоски: Без датум за предвремени избори не може ништо друго да поминеме во Собранието

пред 10 мес.
Македонија

Мицковски: Секоја лидерска е прифатлива на која што ќе се договори датум за предвремени

пред 10 мес.
Македонија

Шиб: Наскоро ќе биде познат датумот за почеток на преговорите со Северна Македонија

пред 11 месец
Македонија

Тимоние: Франција сè уште не донела одлука за датум за преговори

пред 11 месец
Македонија

Тереза Меј очекува земјава да добие датум за почеток на преговорите

пред 11 месец
НЕ СЕ ОТКАЖУВА ЛЕСНО

Заев ќе бара датум и од францускиот премиер

пред 11 месец
Колумна на Христо Ивановски

Тимоние и дозиметарот на Макрон

пред 11 месец
Студен туш од францускиот амбасадор

Тимоние: Блесаво е да барате датум за преговори овој период, нема веќе да се глупираме

пред 11 месец
ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА НА НАУМ СТОИЛКОВСКИ

ВМРО-ДПМНЕ: Никола Димитров да си поднесе оставка, не доби датум, а МНР го претвора во приватна институција

пред 12 мес.