Ознака: блокада
Македонија

Кумановци на 4-ти февруари ќе ја блокираат патарината за да не можат да дојдат Бугари во Скопје

пред 10 мес.
Хроника

Не е поради автобусите: Скопје денеска и утре пак ќе биде блокирано

пред 12 мес.
Македонија

Николоски: Власта бега од собраниската блокада со незакажување седници, се надевам на разум за лидерска средба и договор за предвремени избори

пред 2 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата одлучија: Од утре активна блокада на Собранието

пред 2 години
Македонија

Лефков: Собранието е нефункционално поради владејачкото мнозинство

пред 3 години
Економија

Денеска продолжува блокадата на тутунопроизводителите на патот Прилеп – Градско

пред 3 години
Економија

Мицевски: Законот со кој пензионерите и ранливите групи ќе може да добијат по 6.000 денари ќе биде донесен на време

пред 3 години
Македонија

Почнува блокадата на Скопје: Сега, за да не биде предоцна

пред 3 години
Македонија

Aко Заев не каже за што преговарал со Бугарија, ВМРО-ДПМНЕ ќе го блокира МНР и Владата

пред 3 години
Македонија

Дипломати од ЕУ потврдија дека Македонија ќе биде блокирана од страна на Бугарија на следниот министерски совет

пред 3 години
Македонија

Заев: Го подготвив македонскиот народ за евентуална блокада

пред 3 години
Регион

Бугарскиот дипломат Ќучуков смета оти Софија со блокадата предизвикува антибугарски чувства и се изолира во ЕУ

пред 3 години
Македонија

Заев: Имаме прва блокада од Бугарија

пред 3 години
ЖИВ ЅИД ДО РУДНИКОТ НА СМРТТА

Блокиран рудникот Штука-Иловица, жителите не веруваат дека се вршат археолошки истражувања

пред 4 години
косовската полиција во акција „челичен прстен“

Приштина ги блокираше патните правци кон северот на Косово

пред 5 години
Свет

Трамп повторно ќе ја блокира работата на владата?!

пред 5 години
Еве каде ќе биде блокирано

Посебен сообраќаен режим во центарот на Скопје поради протести

пред 5 години