Ознака: бдп
став на вмро-дпмне

Македонија е рангирана на последно место во регионот со 2.1% БДП

пред 1 година
Економија

БДП во првото тримесечје e во минус за 1,9 проценти

пред 3 години
Економија

Славески: Срамота во период на криза власта да зголемува даноци на граѓаните, од ветените 5% БДП секоја година добивме 0.7% за четири години

пред 3 години
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија е една од земјите кои најмалку одвојуваат средства за помош на стопанството во ковид кризата

пред 3 години
Свет

Потклекна и германската економија: Пад на БДП за пет проценти

пред 3 години
Свет

Сепак и тие се само луѓе: Пад на германскиот БДП за пет отсто

пред 3 години
Економија

Светска банка предвидува дека Македонија ќе има најмал раст на БДП во регионот

пред 3 години
Економија

Јавниот долг на Македонија ја поминува критичната граница од 60 проценти од БДП

пред 4 години
Македонија

ЕБОР: Поради пандемијата Македонија ќе бележи пад на БДП од 3,5 %

пред 4 години
Економија

Вицепремиерката за економија Царовска конечно се појави- кажа дека креирале мерки за сите

пред 4 години
бетер од грција

Вол Стрит: Вистинскиот државен долг на САД е 2000 отсто од БДП

пред 5 години
Економија

Народна банка очекува раст на БДП од 3,5 отсто согласно со проекциите

пред 5 години
Економија

Растот на БДП во вториот квартал е понизок од првиот, за Анѓушев бројките се добри (ВИДЕО)

пред 5 години
Економија

Заев: Зголемено учеството на извозот во БДП

пред 5 години
Економија

Ацевски: Растот на БДП е потврда за успешните економски политики

пред 5 години
Порака на премиерот

Заев: Растот на БДП во првиот квартал е 4,1 отсто, ќе има раст и на пензиите

пред 5 години
ИЗБОРИ ЗА ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

ЕУ – блок земји со 28 членки и 24 официјални јазици

пред 5 години
Економија

Заев очекува над четири проценти раст на БДП во првиот квартал

пред 5 години
ЕВРОСТАТ ГО МЕРЕШЕ БДП

Меѓу 20 најсиромашни региони во ЕУ, пет се во Бугарија

пред 5 години
ГРЦИЈА ПОСИРОМАШНА И ОД НЕКОИ ИСТОЧНОЕВРОПСКИ ЗЕМЈИ

Огромни разлики во стандардот меѓу Атика и источна Македонија

пред 5 години