Ознака: австралија
поради проценката дека безбедносната состојба е под зголемена закана

Австралија стана втор најголем увозник на оружје во светот

пред 12 мес.
НОВА ПРОГРАМА ОД 2020 ВО АВСТРАЛИЈА

Македонскиот јазик ќе се учи во градинките во Сиднеј

пред 1 година
Дуел за третото место на Светското кошаркарско првенство

„Галските петли“ се закитија со „бронзени пердуви“ (ВИДЕО)

пред 1 година
Свет

Вакво нешто не се памети: Големи пожари во Австралија (ВИДЕО)

пред 1 година
чекајќи да ги спасат, торбите со дрога ги покриле со алги

Јахта заринкала со еден тон дрога, шверцерите заглавени на пуст остров ги открила полиција

пред 1 година
НЕСРЕЌен случај ВО АВСТРАЛИЈА

Ја убил агресивниот петел додека собирала јајца во кокошарникот

пред 1 година
Регион

Албанец од Австралија ја убил ќерката бидејќи доцнела од вечерно излегување (ФОТО)

пред 1 година
по повод зимската краткоденица

Австралијанци се впуштија во традиционалното „голо капење“ на островот Тасманија

пред 1 година
излегувањето на избори е задолжително

Започна гласањето за политичкиот врв во Австралија

пред 1 година
австралиски банкноти од 50 долари со погрешно напишан збор

Печатна грешка вредна 2,3 милијарди долари

пред 1 година
како во холивудски хорор филм

Песочна бура проголта цел град во Австралија

пред 1 година
во неделата Расел Кроу го прослави својот 55 роденден

Нема да го препознаете: Гладијаторот здебелен и запуштен (ВИДЕО)

пред 1 година
30 години играл исти броеви

По грешка уплатил две исти ливчиња и освоил 46 милиони долари

пред 2 години
македонци во Австралија

Македонката Симона цел живот ќе биде во затвор поради убиство на мајка си

пред 2 години
Прогласено „црвено“ ниво на опасност од поплави

Циклонот Вероника го погоди северозападот на Австралија (ВИДЕО)

пред 2 години
феноменален почеток на новата сезона во мелбурн

Ботас ја отвори Ф1 сезоната со победа во Австралија

пред 2 години
не остана покус па го нападна момчето

Сенатор кој ги обвини муслиманските за масакрот во Нов Зеланд доби јајце во глава (ВИДЕО)

пред 2 години
Убиство поради финансиски проблеми

Осуден Македонец од Австралија кој ја фрлил жената во грмушки откако ја убил (ВИДЕО)

пред 2 години
НАЈТОПЛОТО ЛЕТО ВО АВСТРАЛИЈА ДОНЕСЕ ГОЛЕМИ ПОЖАРИ

Пожари беснеат во Викторија, 2.000 пожарникари во битка со огнените јазици

пред 2 години
му се закануваат и до 50 години затвор

Министерот за финансии на Ватикан крив за сексуално злоставување на малолетници

пред 2 години