Ознака: ангела меркел
странски служби сакаат да дојдат до досието

Германската војска го чува здравствениот картон на Меркел

пред 5 мес.
самит за западен балкан во полска

Меркел: Има позитивни примери на решавање на конфликти како што е Северна Македонија и Грција

пред 6 мес.
Канцеларката цврсто стои зад европската перспектива на Западниот Балкан

Меркел: Поради доцното објавување на извештаите, рокот за одлука за преговори со Северна Македонија и Албанија беше краток

пред 6 мес.
Германската канцеларка не очекува брз прием на земјите од регионот во ЕУ

Патот и натаму е полн со камења, вели Меркел за интеграцијата на земјите од Западен Балкан

пред 6 мес.
Македонија

Mеркел: Ќе направам се што можам да се донесе позитивна одлука за Северна Македонија

пред 6 мес.
ТРАДИЦИОНаЛНИТЕ ПАРТИИ ОДАТ НАДОЛУ

Зелените убедливо први, втора ЦДУ на Меркел, СПД потона на четврто место

пред 6 мес.
Македонската Влада и Бундестагот со различни верзии за средбата

Канцеларијата на Меркел не го наведува септември и не споменува ветување

пред 6 мес.
оптимист пред утрешната средба

Заев: Меркел е голем пријател на Северна Македонија

пред 6 мес.
В ЧЕТВРТОК СРЕДБА СО ГЕРМАНСКАТА КАНЦЕЛАРКА

Од аберот на Меркел зависи дали Заев ќе го врати мандатот

пред 6 мес.
Регион

Меркел со план за Косово: Прво автономија за Србите, а по 20 години референдум

пред 6 мес.
Македонија

Заев: Меркел не е против, веста дека нема датум е стара

пред 6 мес.
Присуствуваа на прославата на 75-годишнината од „Денот Д“

Трамп и Меркел разговараа за Либија и за Западна Африка

пред 6 мес.
Граѓаните со лошо мислење за Крамп-Каренбауер

Анкета: 70 отсто Германци сметаат дека наследничката на Меркел не е способна за функцијата канцелар

пред 7 мес.
Посета на канцеларката на најголемата германска база

Меркел: НАТО мора да се фокусира на обезбедување на сопствената територија

пред 7 мес.
Свет

Меркел со порака: Oдбегнувајте ја крајната десница, тие сакаат да ја уништат Европа

пред 7 мес.
германската канцеларка во посета на загреб

Меркел: Начелно ја поддржуваме европската перспектива на Западен Балкан

пред 7 мес.
Свет

Meркел: Со Макрон имаме различни ставови, но доаѓаме до компромис

пред 7 мес.
ВО БЕРЛИН ИМАЛО ДИПЛОМАТСКИ ИГРИ ЗАД СЦЕНАТА

Меркел сакала да го награди Заев, Макрон го истурил бокалот со ладна вода

пред 8 мес.