Ознака: ангела меркел
Граѓаните со лошо мислење за Крамп-Каренбауер

Анкета: 70 отсто Германци сметаат дека наследничката на Меркел не е способна за функцијата канцелар

пред 3 мес.
Посета на канцеларката на најголемата германска база

Меркел: НАТО мора да се фокусира на обезбедување на сопствената територија

пред 3 мес.
Свет

Меркел со порака: Oдбегнувајте ја крајната десница, тие сакаат да ја уништат Европа

пред 3 мес.
германската канцеларка во посета на загреб

Меркел: Начелно ја поддржуваме европската перспектива на Западен Балкан

пред 3 мес.
Свет

Meркел: Со Макрон имаме различни ставови, но доаѓаме до компромис

пред 3 мес.
ВО БЕРЛИН ИМАЛО ДИПЛОМАТСКИ ИГРИ ЗАД СЦЕНАТА

Меркел сакала да го награди Заев, Макрон го истурил бокалот со ладна вода

пред 4 мес.
Германската „железна лејди“ не се предава предвреме

Меркел демантира дека ќе поднесе оставка пред истекот на мандатот

пред 4 мес.
Македонија

Заев на средба со Меркел: Северна Македонија и Договорот од Преспа се позитивен пример на Балканот

пред 4 мес.
владина делегагија во Берлин

Меркел и Макрон го пофалиле договорот со Грција, но не ветија датум за преговори

пред 4 мес.
ИСТОРИСКИ РАЗГОВОРИ ВО ПАРИЗ СО КИНЕСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ СЈИ

Меркел бара реципроцитет во кинескиот проект „Патот на свилата“

пред 5 мес.
Најава на германската канцеларка

Меркел: Во моментот Брегзитот е неизвесен

пред 5 мес.
КРЕНА БУРА СО СВОИТЕ СТАВОВИ

Сорос: Грција никогаш нема да може да го врати долгот, за тоа е крива Германија

пред 6 мес.
Регион

Партијата на Меркел ја повика партијата на Мицотакис да гласа за Договорот од Преспа

пред 7 мес.
Меркел и Макрон потпишаа важен договор во Ахен кој претставува приближување до формирањето европска војска

Германија и Франција заедно ќе се бранат во случај на напад (ВИДЕО)

пред 7 мес.
Mеркел ја пофали Грција

Ги констатираме храбрите напори по прашањето на Северна Македонија

пред 7 мес.
Канцеларката на средба со Ципрас

За Меркел веќе сме „Северна Македонија“

пред 7 мес.
Македонија

Меркел во Атина да се увери дека има поддршка за Договорот од Преспа

пред 8 мес.
заедничко писмо до москва

Меркел и Макрон бараат ослободување на украинските морнари, Москва вели – „неприфатливо“

пред 8 мес.