Ознака: ангела меркел
на отворањето на саемот на автомобили во франкфурт

Германската канцеларка Меркел порача да се прават поевтини возила

пред 3 дена
НЕ САКААТ СЦЕНАРИО КАКО ВО 2016

Меркел и Ердоган разговараа за проблемот со бегалците

пред 4 дена
Свет

Седеше но не се тресеше: Меркел на столица ја слушаше германската химна (ФОТО)

пред 1 нед.
германската канцеларка е во дводневна посета на кина

Меркел: Трговската војна меѓу Кина и САД влијае на целиот свет

пред 1 нед.
ЗѐАЕДНИЧКА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ВО БЕРЛИН

Мицотакис: Меркел знае што мислам за Преспанскиот договор – тој има сериозни мани

пред 3 недели
ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР ВО ЧЕТВРТОК ВО БЕРЛИН

Ќе ја свитка ли кичмата Мицотакис пред Меркел за Преспанскиот договор?

пред 3 недели
Свет

Не и пречат горештините: Mеркел на одмор отиде на опера (ВИДЕО)

пред 2 мес.
Свет

„Жената која трепери“: Mеркел на одмор ќе ја чита оваа книга (ФОТО)

пред 2 мес.
Свет

Шефот на кабинетот на Меркел тврди дека таа е добро и планира да го отслужи целиот мандат

пред 2 мес.
ГЕРМАНСКАТА КАНЦЕЛАРКА НАПОЛНИ 65 ГОДИНИ

Ангела Меркел – стабилна жена чие тресење ја загрижи нацијата

пред 2 мес.
ЗА ПРВ ПАТ ПРЕКРШЕН ПРОТОКОЛОТ

Заради треморот Меркел седеше додека се свиреше химната (ВИДЕО)

пред 2 мес.
ПОКАНАТА ПРИФАТЕНА

Мицотакис оди кај Меркел во август, Берлин не сака грчки изненадувања

пред 2 мес.
странски служби сакаат да дојдат до досието

Германската војска го чува здравствениот картон на Меркел

пред 2 мес.
самит за западен балкан во полска

Меркел: Има позитивни примери на решавање на конфликти како што е Северна Македонија и Грција

пред 3 мес.
Канцеларката цврсто стои зад европската перспектива на Западниот Балкан

Меркел: Поради доцното објавување на извештаите, рокот за одлука за преговори со Северна Македонија и Албанија беше краток

пред 3 мес.
Германската канцеларка не очекува брз прием на земјите од регионот во ЕУ

Патот и натаму е полн со камења, вели Меркел за интеграцијата на земјите од Западен Балкан

пред 3 мес.
Македонија

Mеркел: Ќе направам се што можам да се донесе позитивна одлука за Северна Македонија

пред 3 мес.
ТРАДИЦИОНаЛНИТЕ ПАРТИИ ОДАТ НАДОЛУ

Зелените убедливо први, втора ЦДУ на Меркел, СПД потона на четврто место

пред 3 мес.