Ознака: ангела меркел
Свет

Mеркел побара сите да се обидиме во борба со короната

пред 4 недели
Македонија

Црни прогнози: Меркел предвидува дека повеќе од 60 отсто од Германците ќе се заразат со корона

пред 3 мес.
Свет

Германците и натаму најмногу и веруваат на Меркел

пред 4 мес.
Свет

Уривањето на Берлинскиот ѕид ја оставил канцеларката Меркел без „трабант“

пред 7 мес.
обраќање на канцеларката во бундестагот

Меркел ги уби надежите: Не се добри шансите за датум

пред 8 мес.
Македонија

Меркел утре ќе го убедува Макрон да попушти за Северна Македонија и Албанија

пред 8 мес.
Магазин

Каков е телефонот на Путин?

пред 8 мес.
Српската премиерка Ана Брнабиќ во дводневна посета на Берлин

Германија нема конкретни предлози во решавање на спорот Белград – Приштина

пред 8 мес.
Телефонски разговор Џонсон – Меркел

Британија ќе работи со енергија и одлучност за постигнување договор за Брегзит

пред 9 мес.
на отворањето на саемот на автомобили во франкфурт

Германската канцеларка Меркел порача да се прават поевтини возила

пред 9 мес.
НЕ САКААТ СЦЕНАРИО КАКО ВО 2016

Меркел и Ердоган разговараа за проблемот со бегалците

пред 9 мес.
Свет

Седеше но не се тресеше: Меркел на столица ја слушаше германската химна (ФОТО)

пред 9 мес.
германската канцеларка е во дводневна посета на кина

Меркел: Трговската војна меѓу Кина и САД влијае на целиот свет

пред 9 мес.
ЗѐАЕДНИЧКА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ВО БЕРЛИН

Мицотакис: Меркел знае што мислам за Преспанскиот договор – тој има сериозни мани

пред 9 мес.
ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР ВО ЧЕТВРТОК ВО БЕРЛИН

Ќе ја свитка ли кичмата Мицотакис пред Меркел за Преспанскиот договор?

пред 9 мес.
Свет

Не и пречат горештините: Mеркел на одмор отиде на опера (ВИДЕО)

пред 10 мес.
Свет

„Жената која трепери“: Mеркел на одмор ќе ја чита оваа книга (ФОТО)

пред 10 мес.
Свет

Шефот на кабинетот на Меркел тврди дека таа е добро и планира да го отслужи целиот мандат

пред 11 месец
ГЕРМАНСКАТА КАНЦЕЛАРКА НАПОЛНИ 65 ГОДИНИ

Ангела Меркел – стабилна жена чие тресење ја загрижи нацијата

пред 11 месец
ЗА ПРВ ПАТ ПРЕКРШЕН ПРОТОКОЛОТ

Заради треморот Меркел седеше додека се свиреше химната (ВИДЕО)

пред 11 месец