Ознака: амнестија
Указ на сирискиот претседател

Општа амнестија во Сирија – Башар ал Асад ги помилува сите затвореници во земјата

пред 2 години
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ВО ИНТЕРВЈУ ЗА СЛОБОДНА ЕВРОПА

Пендаровски: Се залагам за помирување, нема да го амнестирам Заев ако сторил криминал

пред 2 години
Реакции на завршните зборови на обвинителството за настаните од 27 април

Осумтемина независни „превеслани жедни преку Вардар“?!

пред 2 години
СИ ГО ПОГАЗИ ЗБОРОТ

Германски ФАЗ: Заев даде амнестија за да помине Преспанскиот договор

пред 2 години
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ИСПРАТИ МИСЛЕЊЕ ДО СУДОТ

Не го поминале сите филтерот за амнестија – за 14 барања негативно мислење

пред 2 години
АДВОКАТОТ СЕ ЗАПИША ВО СПИСОКОТ

Еленко Миланов поднел барање за амнестија за секој случај

пред 2 години
Вицепремиерката за тоа дали би го амнестирала лицето кое ја влечеше за коса

Шекеринска: Видовме колку е опасно кога политичари си играат судии и обвинители

пред 2 години
ПРЕМИЕРОТ ПРИЗНА ДЕКА ИМАЛО ПАЗАР

Заев: Амнестијата е донесена и за да успеат уставните измени

пред 2 години
ИСТЕКУВА РОКОТ ЗА БАРАЊЕ ЗА АМНЕСТИЈА

Игор Дурловски: Наместо молба за помилување, ја продолжувам борбата за докажување на мојата невиност

пред 2 години
Рокот истекува утре

Поднесени 12 барања за амнестија до Кривичниот суд

пред 2 години
ИНТЕРВЈУ: ГОРАН МИЛЕВСКИ, ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЛИБЕРАЛНО-ДЕМОКРАТСКАТА ПАРТИЈА НА МАКЕДОНИЈА

Помирување ќе има кога секој ќе одговара за тоа што го направил, ова не проаѓа во Европа

пред 2 години
Македонија

Дурловски: 50-50 за (не)барањето амнестија

пред 2 години
РЕАКЦИЈА НА ИЗВРШНАТА ДИРЕКТОРКА НА ХЕЛСИНШКИОТ ЗА АМНЕСТИЈАТА

Уранија Пировска: Не може да има мир без правда!

пред 2 години
Македонија

Најчевска: Пратениците да бидат амнестирани откако ќе гласаат за уставните измени и да поднесат оставка (ВИДЕО)

пред 3 години
Подгрупата за помирување во Собранието го изготви Предлог-законот за амнестија

Со барање или без барање-секако виновни!

пред 3 години
СПОРЕД СОЗНАНИЈАТА НА ПРЕСИНГ ТВ

Во „Идризово“ 600 затворениците штрајкуваат со глад – бараат амнестија

пред 3 години
ПРЕС НА ПОРТПАРОЛОТ НА СДСМ

Костадинов: Не смее да има амнестија за нарачателите и извршителите за 27 април

пред 3 години
СДСМ по последните сведочења пред судот

Костадинов: Станува јасно зошто не треба да има амнестија за сите учесници во 27 април

пред 3 години
НАЦРТ-ЗАКОНОТ ЧЕКА НА ЗЕЛЕНО ВО СОБРАНИЕТО

Амнестија во Албанија – од затворите ќе се пуштат 900 затвореници

пред 3 години
Две иницијативи на маса

Телото за помирување ќе предложи амнестија за тие што мирно протестирале и не учествувале во насилство

пред 3 години