Ознака: амди бајрам
Македонија

Како говореше Амди Бајрам: Koј e на власт јас сум во вас (ВИДЕО)

пред 3 години
Македонија

Беше единствен и препознатлив: Почина Амди Бајрам

пред 3 години
Македонија

Ќе има ли одговорност за функционерите кои правеа свадби надвор од Македонија?

пред 3 години
Македонија

Aмди Бајрам направи свадба за внуката со 600 гости во Турција: Се забавуваме на брод на Босфор, атмосферата е прекрасна

пред 3 години
Пратеникот смета дека нема потреба од осуда за генсекот на Владата

Амди Бајрам: Рашковски можеби рекол „цигани“ во еуфорија

пред 5 години
Слави на сите избори

Амди Бајрам во првите редови во Изборниот штаб на Пендаровски

пред 5 години
На седницата за пратенички прашања

Амди се побуни: Не можам да дојдам до израз, бидете хуманитарни пуштете ме да поставам прашање (ВИДЕО)

пред 5 години
ПЦЕРМ нема да дадат поддршка за кандидатот на СДСМ

Самка Ибраимовски: Амди Бајрам веќе не е кока кола туку дестилирана вода

пред 5 години
кој се дојде на прославата

Бајрам, Бучковски, Георгиевски, Костов и Тачи еден до друг на кревањето на НАТО знамето (ФОТО)

пред 5 години
Партијата има доверба во него

И Амди Бајрам ќе се кандидира за претседател

пред 5 години
Македонија

Амди на ромски бал ни честита Северна Република Македонија (ВИДЕО)

пред 5 години
Пресинг

Амди Бајрам: Кој е на власт јас сум со вас (ВИДЕО)

пред 5 години
Уставните амадмани го заспаа

Амди го фати слатка дремка среде седница (ФОТО)

пред 5 години
Пратеникот по смената на дресот

Амди Бајрам: Се исплатеше трансферот од ВМРО-ДПМНЕ во СДСМ

пред 5 години
Доколку Европската ромска партија влезе во ЕП

Амди Бајрам ќе стане европратеник!?

пред 5 години
Македонија

Амди Бајрам за ВМРО-ДПМНЕ: Магарето треба да се боцне

пред 5 години