Ознака: акција
За шверцот на кокаин од Колумбија преку Мадрид досега уапсени пет лица

Актерката Силвија Стојановска му помагала на сопругот за шверцот со кокаин

пред 5 мес.
Акцијата на граѓанската иницијатива „Не биди ѓубре“

Од коритото на Вардар во центар извадени 50 автомобилски гуми

пред 8 мес.
на подрачјето на Скопје

Моторџиите синоќа беа „мета“ на полициска акција

пред 9 мес.
откако ги заробија, сега ќе ги ослободуваат: Градот Скопје почна акција

Шилегов: Во иднина ниту едно дрво нема да биде заробено

пред 10 мес.
Македонија

Спасовски: Цел на акцијата не беа граѓаните на Љуботен, туку конкретни лица кои учествувале во нелегални активности

пред 11 месец
Откако градоначалникот на Скопје се стави во улога на сообраќаец

Шилегов: Сакам да провоцирам (ВИДЕО)

пред 11 месец
од Финансиска полиција соопштуваат

Акцијата во Љуботен e против нелегалниот увоз на тутун кој има високо ниво на пестициди и е штетен

пред 11 месец
По повод Светскиот ден на борба против пушењето

Бесплатно мерење на вкупни масти, шеќер во крвта и притисок во Градски парк

пред 12 мес.
Минатата година во државава биле создадени околу 855.000 тони комунален отпад

Акција за чистење отпад под Кале Скопје

пред 1 година
Магазин

Акција: Ова не е место за фрлање пикавци и ѓубре од вашите автомобили

пред 1 година
Свет

Акција во Русија: Уапсени Кинези кој измамиле 1, 5 милиони луѓе

пред 1 година
Македонија

Уапсени менаџери на ресторани, адвокати, директори и банкари кои купувале кокаин

пред 1 година
20-на дрвца веќе имаат поставено плочки

Почна акцијата „Дрво за секое дете“ на Град Скопје (ВИДЕО)

пред 1 година
МВР излезе со детали за синоќешната акција

Тројца дилери уапсени, еден во бегство, дилале кокаин на банкари, адвокати, директори, менаџери на кафе барови

пред 1 година
агонијата на островот продолжува

Шри Ланка: Екстремисти се дигнале во воздух за време на рација, 15 мртви, меѓу кои 6 деца

пред 1 година
во антитерористичка операција во Сибир

Руски специјалци разбиле терористичка ќелија, убиени двајца милитанти (ВИДЕО)

пред 1 година
косовската полиција во акција „челичен прстен“

Приштина ги блокираше патните правци кон северот на Косово

пред 1 година
Полициска акција во Жеровјане

Пет Србинки и шест Македонки приведени во угостителски објект

пред 1 година
Нема информации за колкава колична станува збор и не се соопштува идентитетот на уапсените

Албанската полиција спречи шверц на марихуана чија дестинација била Македонија

пред 2 години
антитерористичка акција во главниот град на русија

Неутрализирана конспиративна ќелија на ИД која планирала напади во Москва

пред 2 години