Ознака: акција
Македонија

Герила акција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ: „Талат оставка“!

пред 2 години
Хроника

МВР во акција: Запленет кокаин и марихуана, се апсат дилери во Арачиново, Нерези, Радуша…

пред 2 години
Економија

УЈП во акција: Пломбирани над 80 КАМ маркети

пред 2 години
Македонија

Тајната дипломатија и несудениот златник на Дедо Михаил: Подготовки за изведување на акцијата „Екумена“(3)

пред 2 години
Македонија

Тајната дипломатија и несудениот златник на Дедо Михаил: Нашата црква е полна, зашто на македонски, разбирлив јазик ги читаме молитвите (2)

пред 2 години
Македонија

Во полициска акција во Диво Насеље уапсени полицајци и цариници

пред 2 години
Македонија

Полициска акција во Скопје: Запленети 200 килограми марихуана, приведени повеќе лица

пред 2 години
Македонија

Спасовски се пофали со акција во Арачиново-Приведени осум лица, меѓу нив и полициски службеник

пред 3 години
дали претседателот се дистанцира од аферата?

Кабинетот на Пендаровски за „Пресинг ТВ“: Шефот на државата за пасошите на криминалците разбрал од МВР

пред 3 години
Македонија

Рускоска со детали за вчерашната акција-„Планина“ пробиена, главните наркобосови во бегство

пред 3 години
Македонија

Герила акција-Голф „терен“ за Марин пред Општина Аеродром

пред 3 години
По полициската акција во Скопје и Куманово

Приведени осуммина терористи-Подготвувале напади и самоубиствени појаси

пред 3 години
За шверцот на кокаин од Колумбија преку Мадрид досега уапсени пет лица

Актерката Силвија Стојановска му помагала на сопругот за шверцот со кокаин

пред 4 години
Акцијата на граѓанската иницијатива „Не биди ѓубре“

Од коритото на Вардар во центар извадени 50 автомобилски гуми

пред 5 години
на подрачјето на Скопје

Моторџиите синоќа беа „мета“ на полициска акција

пред 5 години
откако ги заробија, сега ќе ги ослободуваат: Градот Скопје почна акција

Шилегов: Во иднина ниту едно дрво нема да биде заробено

пред 5 години
Македонија

Спасовски: Цел на акцијата не беа граѓаните на Љуботен, туку конкретни лица кои учествувале во нелегални активности

пред 5 години
Откако градоначалникот на Скопје се стави во улога на сообраќаец

Шилегов: Сакам да провоцирам (ВИДЕО)

пред 5 години
од Финансиска полиција соопштуваат

Акцијата во Љуботен e против нелегалниот увоз на тутун кој има високо ниво на пестициди и е штетен

пред 5 години
По повод Светскиот ден на борба против пушењето

Бесплатно мерење на вкупни масти, шеќер во крвта и притисок во Градски парк

пред 5 години