Во голема полициска акција која почнала утрово и се уште трае на повеќе локации во скопско, меѓу кои, Арачиново, Нерези, Радуша и други, запленет е коакин и марихуана, а се апсат и нарко дилери организирани во криминални групи.

Од МВР потврдија дека во тек е акција, а детали најавуваат по завршувањето.