Ознака: Адолф Хитлер
местото каде што починал сега е хотел

Нова книга ја открива мистеријата: Ниту во Берлин ниту во Аргентина, Хитлер починал во Парагвај во 1973 година

пред 2 недели
Свет

Се жалеше и во Стразбур: Сопственичката на родната куќа на Хитлер не успеа да добие 1,5 милиони евра

пред 2 недели
мистеријата останува

ФБИ не утврдила дали Хитлер наместо да се самоубие заминал за Аргентина

пред 4 мес.
Според документите на ФБИ

Не е докажано дали Хитлер со подморница избегал во Аргентина (ВИДЕО)

пред 4 мес.
Никогаш видени фотографии од Фирерот

Хитлер се срамел од сликата на која е во бермуди (ВИДЕО)

пред 6 мес.
Нови откритија

Хитлер планирал да го киднапира папата Пиј ХII (ВИДЕО)

пред 7 мес.
Поради авторот може да достигнат суми и од неколку илјадници евра

Акварели на Хитлер на аукција во Берлин

пред 7 мес.
Црвената армија ги зела од бункерот каде што се криел

Забите на Хитлер се чуваат во Русија

пред 8 мес.
По ХИтлер

Меркел прв шеф на владата кој доаѓа на местото каде што е ставен крај на Првата светска војна

пред 10 мес.
никој не сака да си го крсти детето по хитлер

Скоро и да нема име Адолф во Австрија

пред 10 мес.
За слика со него наплаќа 80 евра

Двојникот на Хитлер живее на Косово (ФОТО)

пред 11 месец