откако не беше екстрадиран во србија

Томор Морина пречекан со тапани на Косово (ВИДЕО)

15.08.2019 / 11:57


Поранешниот припадник на ОВК, Томор Морина, кој македонските власти не го испорачаа на Белград по потерница од Србија, дочекан е синоќа во својата родна Ѓаково како херој, пишува приштински Газета Експрес.

Весникот пренесува дека Морина по излегувањето од скопскиот затвор во Шутка го пречекале претставници на амбасадата на Косово во Скопје, членови на семејството и пријатели со музика.

Друштвените мрежи се преплавени со фотографии кои го следат Морина од излегувањето од затворот до пристигнувањето во Ѓаково.


Претставниците на политичките партии во Приштина го поздравија ослободувањето на Морина.

Томор Морина беше уапсен на граничниот премин Блаце на 24 јули при влез од Косово во Македонија.


Pressingtv.mk - содржините се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Comments are closed for this post.

Регион

Жртвата на кланот на Веља невоља имал „порше“ од кое со пристискање копче излегувал пиштол

пред 16 часа
Регион

Високиот претставник во Босна има плата од десетици илјади евра

пред 17 часа
Регион

Вучиќ го опиша најтешкиот ден: Косовската полиција му вперила пиштол на синот Данило

пред 4 дена
Регион

Нашинците во Албанија откриваат: Бугарскиот пасош е многу профитабилен бизнис

пред 5 дена
Регион

Фатени 2300 килограми кокаин на Балканскиот картел

пред 5 дена
Регион

Балканскиот клан има најголема корист од војната меѓу Шкаљарците и Кавчаните

пред 5 дена
Регион

Работниците во хациендата на Земунскиот клан не смееле да говорат за кого градат

пред 6 дена
Регион

Koста имал и список на соученици кои не сакал да ги убие

пред 6 дена
Регион

Од денеска српската полиција има право да ви го одземе возилото

пред 7 дена
Регион

Сопругата на Сретко Калиниќ лажела дека биле во долга врска за да добијат соба за секс во затворот

пред 1 нед.