Ознака: македонија
Регион

Брнабиќ сурово реална: Македонија не може да почне со вакцинација, не ја регистрирале вакцината и нема план за вакцинација

пред 3 дена
Спорт

Македонија денеска против Словенија на СП во ракомет

пред 4 дена
Македонија

Македонија и Бугарија ќе ја враќаат меѓусебната доверба: Како одеднаш никој не ги споменува идентитетот и историјата?!

пред 2 недели
Македонија

Зошто Османи заборава на Балканскиот пакт?

пред 2 недели
Македонија

„Брисел тајмс“: Бугарија и Македонија отворија историски теми за што не беа подготвени ниту општествата, ниту историчарите

пред 4 недели
Македонија

Заедничка седница на владите на Македонија и Косово на 25 јануари

пред 1 месец
Македонија

Олбрајт: Трагедија е тоа што Бугарија, поради домашни причини, ја блокира Македонија

пред 2 мес.
Македонија

Ќе ни каже ли власта како да ги викаме Бугарите за да не бидеме казнети за говор на омраза?!

пред 2 мес.
Македонија

Шрајмајер: Софија се изолираше и го изгуби не само своето влијание врз Скопје, туку и довербата на сите балкански земји

пред 2 мес.
Македонија

Чернева: Заради Македонија, Бугарија останува сама и неразбрана во ЕУ

пред 2 мес.
Македонија

Захариева изгледа пресече: „Не“ за почеток на преговорите, С.Македонија не е подготвена за ЕУ

пред 2 мес.
Спорт

Хероите преку Приштина се вратија дома

пред 2 мес.
Свет

Обединетото кралство ги повика своите граѓани да не патуваат во Македонија поради состојбата со корона вирусот

пред 2 мес.
Македонија

Бугарскиот историчар Стефан Дечев за „Дојче веле“: Во Бугарија се замолчуваат гласовите кои мислат поинаку за историскиот спор

пред 2 мес.
Македонија

Бугарија побарала од Македонија да потпише анекс со гаранции дека ќе го почитува Договорот за добрососедство

пред 2 мес.
Спорт

Значајна победа на ракометарите на гости-Македонија ја совлада Швајцарија 25-23

пред 3 мес.
Македонија

Гералд Кнаус: Барањето на Захариева е апсурдно, Замислете Германија да инсистира „Австрија да ги признае германските корени“, Шведска да ѝ го прави тоа на Норвешка, Чесите ова да им го кажат на Словаците

пред 3 мес.
Македонија

Maкедонија главна тема на Балканот поради големиот број на заразени

пред 3 мес.
Македонија

ПОТСЕТУВАЊЕ-Погледнете ги имињата на создавачите на македонската држава со „бугарски корени“, кои преку ноќ станале Македонци!?

пред 3 мес.
Македонија

„Политико“ за пазарењата во Брисел: Бугарија ќе ги признае македонскиот јазик и идентитет ако Македонија признае дека историски потекнува од бугарски корени

пред 3 мес.