Ознака: косово
Македонија

ЕУ ќе му даде 76 милиони евра да се бори против загадувањето

пред 6 мес.
ќе се вика куп на „мајка тереза“

Клубови од Косово и Албанија ќе играат своја лига, УЕФА молчи

пред 7 мес.
Македонија

Што ќе каже ДУИ на ова: За Заев, Косово е срце на Србија (ВИДЕО)

пред 7 мес.
на мечот од лигата на нации во март

Можни се инциденти: На Градски ќе врие од косовски навивачи

пред 7 мес.
Регион

Унгарија испрати дополнителни војници на Косово

пред 7 мес.
Регион

Над 110.000 нерегистрирани возила на улиците во Косово

пред 9 мес.
Регион

РОСУ упадна во Митровица, Србите реагираат до ЕУ и САД

пред 9 мес.
Порака на новиот косовски премиер

Курти: Косово покажа храброст, сега има и надеж

пред 9 мес.
избори на косово

Курти најверојатно ќе биде премиер, пораз на партијата на Харадинај

пред 9 мес.
Српскиот претседател со коментар за резултатите од косовските избори

Вучиќ: Србите на Косово покажаа дека можат да се обединат и го одбранија својот опстанок

пред 9 мес.
Регион

Дваесетина приведени на изборите на Косово

пред 9 мес.
Првични резултати од изборите на Косово

Самоопределување и Демократски сојуз во мртва трка на косовските избори

пред 9 мес.
вонредни парламентарни избори

Затворени гласачките места: Се очекуваат првите излезни анкети за изборите во Косово

пред 9 мес.
Функционерот на ДУИ се пофали дека гласал на косовските избори

Во Македонија владин заменик-директор – на Косово гласач

пред 9 мес.
Регион

Косово: До 15 часот на парламентарните избори гласале над 29 отсто од гласачите

пред 9 мес.
Регион

Косово гласа: Неажуриран Избирачки список и илјадници стогодишници на листите

пред 9 мес.
Ричард Гренел именуван за специјален пратеник за српско-косовските преговори

Пацоли тврди дека Трамп сака Српско признавање на Косово

пред 10 мес.
Регион

Српските власти предупредуваат на последиците ако Косово влезе во Интепол

пред 10 мес.
Пред косовските парламентраните избори в недела

Притворени двајца Срби во Гњилане – вршеле притисок да се гласа за Српска листа

пред 10 мес.
истражување на јавното мислење

Кој е фаворит на парламентарните избори во Косово?

пред 10 мес.