Ознака: косово
во интервју за гласот на Америка

Американски сенатор: Вучиќ сака да го реши прашањето за Косово

пред 4 дена
кога ќе игра косовската репрезентација ќе биде осветлен со сина боја

Ќе може да прими 30 илјади гледачи, Косово го претстави новиот стадион (ВИДЕО)

пред 5 дена
Регион

Олбрајт: Во Косово пред 20 години ја направивме вистинската работа

пред 7 дена
датумот ќе го определат двајцата премиери

Македонија и Косово ќе одржат заедничка владина седница во Скопје

пред 1 нед.
американскиот претседател одликуван со Орденот на слободата

Клинтон: Косово заслужува да биде во ЕУ и НАТО

пред 1 нед.
Спорт

Косово не се шегува: Во игра е за прво место во групата (ВИДЕО)

пред 1 нед.
Македонија

Османи: Косово и Северна Македонија интензивно се поврзуваат

пред 1 нед.
Ќе има и свое обраќање

Олбрајт во Приштина на 20 годишнината од влегувањето на НАТО на Косово

пред 1 нед.
Регион

Меркел со план за Косово: Прво автономија за Србите, а по 20 години референдум

пред 2 недели
Регион

Харадинај по враќањето од Германија: Темата поделба на Косово веќе на постои

пред 2 недели
Регион

Вучиќ: Косово е германско чедо, не очекувајте да одат против своето дете

пред 2 недели
пред заминување на меѓународниот форум во словачка

Тачи: Таксата на увоз останува дури Србија не го признае Косово

пред 2 недели
Првиот човек на НАТО со пофалби за договорот со Грција

Столтенберг: Oна што Заев го направи со спорот за името е модел и за Косово (ВИДЕО)

пред 2 недели
Став на поранешниот албански амбасадор во Приштина

Лаука: Косово е во опасност од „домашната змија“, Тачи

пред 3 недели
македонскиот претседател е против

Пендаровски за разграничувањето на Косово: Најлесно е да ја исчистите територијата од поинаквите

пред 3 недели
Македонија

Пендаровски: Teнзиите на Косово нема да влијаат на безбедноста на Македонија (ВИДЕО)

пред 3 недели
Регион

Харадинај му подари албанско знаме на боксерот кој ќе се соочи со Вељко Ражњатовиќ

пред 3 недели
Регион

Вучиќ за изјавата на Тачи: Ако нема реакција од ЕУ, знаеме што треба да направиме

пред 3 недели