Ознака: злато
Економија

Баталете евра, купувајте злато: Цената достигна историски максимум

пред 1 година
Свет

Поради војната нагло скокнаа цените на платината, паладиумот и златото

пред 2 години
Свет

Германија со највисока инфлација во последните 25 години: За шест месеци Германците купиле 90 тони злато

пред 3 години
Хроника

Албанец од Македонија уапсен на српска граница со едно кило злато на вратот (ФОТО)

пред 3 години
Економија

Македонија и Србија имаат најголеми резерви на злато на Балканот

пред 4 години
Свет

Мадуро доби нова шанса за враќање на златото на Венецуела

пред 4 години
Економија

Златото на светските берзи урива рекорди

пред 4 години
Необичен плен во Кина

Во дом на бивш кинески градоначалник пронајдени 13 тони злато!

пред 5 години
УСПЕАЛА ДА „ПРЕЖИВЕЕ“ САМО ДВА ДЕНА

Крадци украле златна тоалет шолја, уметничко дело вредно 1 милион евра

пред 5 години
златните резерви на Русија скоро 20 отсто од вкупните национални резерви

Москва ја напушта американската валута: Се помалку долари – се повеќе злато

пред 5 години
инвестиција од 136 милиони евра

Додека во Македонија мистериозно се бркаат: Канадска фирма отвара рудник за злато во Србија

пред 5 години
Свет

Филмски грабеж во Бразил: Крадците дошле со полициски возила и украле 720 килограми злато

пред 5 години
Поради неисполнување обврски за враќање кредит

Дојче банк конфискувала 20 тони злато на Венецуела

пред 5 години
Регион

„Вечерње новости“: Србија купува 10 тони злато

пред 5 години
Меѓу најактивните купувачи се Кина, Казахстан, Турција, Еквадор, Колумбија и Катар

Русија купува најмногу злато

пред 5 години
Од 2014 до 2017 година

Од работилниците во РТБ Бор украдени 243 килограми злато

пред 5 години
до крајот на годината би требало да достигне 1.400 долари

Цената на златото расте: Светските банки купуваат количини невидени изминатите 50 години

пред 5 години
Економија

Овие 5 земји имаат најголеми резерви на злато

пред 5 години
нов притисок врз Мадуро да се согласи на нови избори

Вашингтон со нови санкции удри по секторот злато во Венецуела

пред 5 години
во пливање на 50 метри слободен стил

Две злата за Специјална олимпијада Македонија на игрите во Абу Даби

пред 5 години