Ознака: земјоделство
Економија

Земјоделците се израдуваа на снегот

пред 4 мес.
сесија на работната група за Земјоделство и рурален развој

Слабо стоиме со извозот на земјоделски производи

пред 4 мес.
Економија

Земјоделството лани без позначаен исчекор

пред 5 мес.
националната федерација на фармери со оценка за состојбите во земјоделството

Ниските откупни цени најмногу го погодуваат македонскиот земјоделец

пред 5 мес.
Реакција на прес-конференцијата на Трајан Димковски

ВМРО-ДПМНЕ: Земјоделците се на раб на егзистенција поради слабиот откуп и ниските откупни цени

пред 7 мес.
Усвоен Протокол за соработка

Македонија и Јордан ќе соработуваат во областа на земјоделството

пред 9 мес.
Економија

За СДСМ аграрните политики се успешни, за ВМРО ДПМНЕ земјоделците се доведени до питачки стап

пред 9 мес.
Економија

СДСМ и ВМРО ДПМНЕ пак се караат за земјоделството

пред 10 мес.
Економија

Левица: Владата по обичај земјоделците ги препушта на милост и немилост

пред 11 месец
СДСМ

До три илјади евра неповратни средства за жените-фармери

пред 11 месец
Може да се пријават сите земјоделски задруги регистрирани во Регистарот на Министерството

Нови средства на располагање за економско здружување на земјоделските стопанства

пред 11 месец
Економија

Трипуновски: Извештајот на ЕК потврди дека Заев и Николовски го урнисаа земјоделството

пред 12 мес.
Во однос на лани

СДСМ: Извозот на земјоделските производи е зголемен за 8 отсто

пред 1 година
Став на Стопанска комора на Македонија

Потенцијалите на земјоделството неискористени, субвенциите без резултат

пред 1 година
партиски препукувања

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да учи како се работи во земјоделството

пред 1 година
Реакција од опозицијата

ВМРО-ДПМНЕ: Ова временска непогода за земјоделството наречена Влада на СДСМ мора да си замине

пред 1 година
инфо денови во Куманово и Крива Паланка за ипард 2

МЗШВ: Реализирани околу 5 милиони евра инвестиции преку првиот повик од ИПАРД 2

пред 1 година
кривичниот суд одлучи

Два затвроски и еден куќен притвор за поранешните министри за земјоделство

пред 1 година
Македонија

Приведени поранешни министри за земјоделство

пред 1 година
Економија

СДСМ ги наброи сите проекти во земјоделството

пред 1 година