Ознака: зелена нафта
Земјоделците имаат рок од 60 дена да ги подигнат ваучерите

Ваучери за „зелена нафта“ за 1.899 земјоделци од Кочанско

пред 2 години
Економија

Започна распределбата на картичките за „зелена нафта“ (ФОТО)

пред 2 години
Економија

Костадинов: Земјоделците од струмичко ги добиваат картичките за зелена нафта ; ВМРО-ДПМНЕ: Мерката е популистичка

пред 2 години
Економија

За СДСМ зелена нафта е одлична, за ВМРО ДПМНЕ квази мерка

пред 2 години
Економија

Поделени првите картички за „зелена нафта“ (ВИДЕО)

пред 2 години
Економија

Цветан Трипуновски: Зелената нафта е само козметичка мерка

пред 2 години
Економија

Цветан Трипуновски: Мерката „Зелена нафта“ можат да ја користат само половина од земјоделците

пред 2 години
Економија

До крајот на месецов земјоделците ќе можат да купуваат „зелена нафта“

пред 2 години
Економија

Макпетрол го доби тендерот за „зелена нафта“

пред 2 години
го исполнивме ветеното рече министерот николовски

Отворен е тендерот за зелената нафта, избраната компанија ќе ги печати платежните картички

пред 2 години
ќе бидат опфатени околу 55.000 земјоделци

Конечно објавен тендерот за субвенционирана „зелена нафата“ за земјоделците

пред 2 години
Реакција од опозицијата

ВМРО-ДПМНЕ: Ова временска непогода за земјоделството наречена Влада на СДСМ мора да си замине

пред 2 години
Економија

Прентовиќ: Со мерката „зелена нафта” 200 милиони денари ќе завршат кај околу 55.000 земјоделци

пред 2 години
Презентирана програмата

Земјоделците ќе добијат помалку пари за земјоделски субвенции

пред 2 години
Економија

На тендер ќе се бира економски оператор за „зелената нафта“ по што земјоделците ќе добијат картички

пред 2 години
Дилема

Дали земјоделците ќе ја добијат „зелената нафта“ до пролетната сеидба?

пред 2 години
Економија

„Зелената нафта“ „ќе пристигне“ до пролетната сеидба

пред 2 години
ВМРО-ДПМНЕ до власта

Зелената нафта стана црна нафта, катран црна

пред 2 години
Земјоделците никако да дочекаат поевтина нафта

Нови најави дека “зелената нафта“ ќе се реализира во 2019 та година

пред 2 години
Од МЗШВ очекуваат реализација на мерката до крајот на годинава

Земјоделците никако да ја дочекаат “зелената нафата“

пред 2 години