Ознака: захариева
Македонија

Рот побара ЕУ да почне преговори со Македонија и Албанија, Захариева кочи-Не може, во Македонија не се почитуваат човековите права

пред 3 години
Регион

Захариева: Ниту една земја членка на ЕУ, ниту САД може да ја притисне Бугарија да дозволи пристапни преговори за С. Македонија

пред 3 години
Македонија

Османи денеска во Софија на разговори со Захариева

пред 3 години
Македонија

Заев најави средба Османи-Захариева за следната недела

пред 3 години
Регион

Захариева: Нека бидат пријатели со Србија, ние само сакаме да имаат пријателски однос и со нас, ајде сите да бидеме пријатели

пред 3 години
Македонија

Ганка Цветанова: Кажете и на Захариева дека во Македонија постои Бугарски културен центар

пред 3 години
Македонија

Пендаровски: Палењето на знамето на Бугарија е недопустливо и за осуда

пред 3 години
Регион

Захариева се обиде да ја замеша Атина во конфликтот

пред 3 години
Регион

Захариева: За Македонија ќе има место во ЕУ кога ќе биде подготвена

пред 3 години
Македонија

Шилегов за бугарската ТВ Европа: Ставот на Захариева за Тито, не е ништо друго освен глупост

пред 3 години
Регион

Флориан Бибер, експерт за југоисточна Европа до Захариева: Мора да сум ги пропуштил сите македонски прослави на Тито

пред 3 години
Регион

Захариева: Не можеме да бидеме сојузници во НАТО, а бугарските војници да се нарекуваат фашистички окупатори

пред 3 години
Македонија

Захариева: Нашите услови не се сменети повеќе години, мене ме чуди дека тоа е нешто ново за вас

пред 3 години
Македонија

Љубчо Георгиевски во Софија се сретна со Захариева

пред 3 години
Македонија

Бугарско МНР: Нема да коментираме дали Захариева побара нов договор од Османи

пред 3 години
реакција од москва

Руско МНР: Бугарија ја преработува историјата

пред 4 години
Смирување на топката

Дачиќ: Сум реагирал на нешто што Борисов не го рекол

пред 4 години
Регион

Захариева за реакцијата на Дачиќ: Не толерираме такви емоции

пред 4 години
Средба Захариева - Димитров во Софија

Бугарија ќе ја поддржува Македонија, но бара исполнување на договорот

пред 4 години
Задоволна министерка

Захариева: Изјавата на Пендаровски за Гоце Делчев беше незамислива до пред неколку гоини

пред 4 години