Ознака: забрана
Економија

Пауновски: Угостителите да не ги отвораат објектите додека не се укине забраната за работа

пред 2 мес.
Македонија

Нови мерки: Дозволено движење во денот само 11 часа, за викенд целосна забрана

пред 3 мес.
Регион

Турција ги забранува електронските цигари

пред 10 мес.
Економија

Укината забраната за движење во шуми

пред 10 мес.
после трагичниот случај

ФИФА го предупреди Иран: На жените да им биде дозволено да влезат на стадион

пред 10 мес.
втор пат во две недели одбиено барање за прелет на високи претставници

Пакистан го одби барањето на Индија да го отвори воздушниот простор за премиерот Моди

пред 10 мес.
Пратката имала невалиден ветеринарен сертификат

Албанија забрани влез на 27 тони пилешко месо од Бразил

пред 11 месец
прв пат по тримесечни демонстрации

Полицијата на Хонг Конг го забрани протестот за време на викендот

пред 11 месец
За време на демонстрациите многумна биле повредени

Полицијата во Хонг Конг забрани да се се протестира саботава

пред 11 месец
ќе бидат поштедени од страшното искуство на раздвојување на семејствата

Трговијата со бебиња слонови за зоолошките градини забранета на меѓународно ниво

пред 11 месец
Американскиот претседател се жали на одлуката

Сојузниот суд одлучи дека Трамп нема право да ги блокира луѓето на Твитер

пред 11 месец
Регион

Албанија забрани влез на околу 400 тони месо од Бразил, од Канада и од Кипар

пред 11 месец
откако во петокот приштина воведе забраната за увоз

Бектеши утре на Косово по аргументи за воведувањето забрана за увоз на компир и мед

пред 11 месец
незрели политичари од двете земји носат незрели одлуки

До кога Косово и Македонија ќе си играат мајтап со мерки и контрамерки?!

пред 11 месец
само годинава загинаа 11 лица

По зачестените трагедии на Еверест, Непал предложи нови правила за алпинистите

пред 11 месец
нова трговска војна меѓу двете земји

Косово забрани увоз на компири и мед од Македонија

пред 11 месец
посетители со автомобили од провинција ќе мора да плаќаат дневен билет

Букурешт забранува влез во центарот на возила произведени пред 2000 година

пред 11 месец
Регион

Во Црна Гора стапува во сила забраната за пушење во затворен простор

пред 11 месец
поради појава на африканска чума кај соседот

Македонија забрани увоз на свинско месо од Србија

пред 11 месец
по босна и херцеговина

И Црна Гора го забрани увозот на свињи и свинско месо од Србија

пред 11 месец