Ознака: вето
Македонија

Флорина Бибер: Бугарското вето е побезобразно од грчкото

пред 1 месец
Македонија

Силва и Вархеји ги завршија разговорите со Стоев-Ветото останува, Бугарија очекува гаранции за Договорот

пред 2 мес.
Македонија

Заев: ЕУ треба да докаже дека ги почитува вредностите и дека историските спорови не смеат да бидат пречка за иднината на земјата

пред 5 мес.
Свет

Трамп стави вето на буџетот за одбрана на САД

пред 7 мес.
Македонија

Пендаровски за „Еуобсервер“: Историски нонсенс е тврдењето дека целата наша историја до 1945 година била бугарска

пред 8 мес.
Македонија

Обраќање на Заев до нацијата: Бугарија не собра сили да се однесува европски

пред 8 мес.
Македонија

Утре е денот „Д“ за Македонија

пред 8 мес.
Македонија

„24 часа“ сега најавува тргање на ветото, но Бугарија ќе има право на вето во секое време

пред 8 мес.
Македонија

Холандска амбасада во Скопје демантира дека Холандија го поддржува ветото за Македонија

пред 8 мес.
Македонија

Софиски „24 часа“ – Данска и Холандија се приклучиле кон бугарското вето за Македонија

пред 8 мес.
Македонија

Милошоски: Бугарија синоќа ја блокирала Македонија, има дискретна поддршка од уште две земји

пред 8 мес.
Свет

Унгарија и Полска немаат намера да попуштат за ветото на буџетот на ЕУ

пред 8 мес.
Македонија

Европскиот парламент незадоволен од блокадата за Македонија

пред 9 мес.
Македонија

Рот: Проширувањето на ЕУ не смее да биде заложник на билатерални барања

пред 9 мес.
Македонија

Влијателниот бриселскиот веб-сајт „ЕУобсервер“: Софија на европската маса гo донесе својот „историски багаж“

пред 9 мес.
Свет

Унгарија и Полска ставија вето на буџетот на Европската унија

пред 9 мес.
Регион

Захариева: За Македонија ќе има место во ЕУ кога ќе биде подготвена

пред 9 мес.
Македонија

Љубчо Георгиевски: Ветото на Бугарија ќе биде континуитет на катастрофалната бугарска политика

пред 9 мес.
Македонија

Добрососедство од исток: Македонија наместо датум доби услов од Бугарија да се откажеме од јазикот и од Гоце Делчев

пред 1 година
Македонија

Француското вето не било “не“ туку требало да почекаме уште малку

пред 2 години