Ознака: Веља невоља
Регион

Со пари од дрога сопругите на кланот на Веља невоља пазареле ролекси и плацеви

пред 2 мес.
Регион

Жртвата на кланот на Веља невоља имал „порше“ од кое со пристискање копче излегувал пиштол

пред 5 мес.
Регион

Звицер бил во Србија на денот на апсење на Веља невоља?

пред 10 мес.
Регион

Сопругите на Звицер, Веља невоља и Месарот главни мафијашки

пред 11 мес.
Регион

Веља невоља опуштен во ресторан ноќта пред да го уапсат (ФОТО)

пред 12 мес.
Регион

Хирургот Веља невоља и екипата: Ги одвојувавме ребрата да не заглават во машината за мелење, желудникот многу мирисаше

пред 1 година
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ го спореди Артан Груби со Веља невоља

пред 1 година
Регион

Сопругите во кланот на Веља невоља возат „ Ренџ ровер“ и БМВ

пред 1 година
Регион

Веља носи специјална заштитна капа (ФОТО)

пред 1 година
Регион

Веља невоља го праша Срѓан Лалиќ: Се сеќаваш како се бакнувавме?

пред 1 година
Регион

Веља невоља е клошар, сонуваше да биде како Легија

пред 1 година
Регион

Ова е плацот на Веља невоља до кој тешко се стигнува (ФОТО)

пред 1 година
Регион

Што има во тајната тетратка на Веља невоља?

пред 1 година
Регион

Веља невоља поминувал низ Македонија, сведокот Лалиќ пак користел оригинален пасош на име Маринко Тинтор

пред 1 година
Македонија

Koj oд Македонија користел шифриран „скај“ телефон од екипата на Веља невоља

пред 1 година
Регион

„Веќе изгуби прст и е тешко уништен, но ментолот мисли дека ќе излезе“, се допишувале Веља невоља и Месарот за една од жртвите

пред 1 година
Регион

Вучиќ: Никогаш не сум се видел со некого од кланот на Веља невоља

пред 1 година
Регион

На Веља невоља му се слоши на судење

пред 1 година
Регион

На „месарот“ му се одеше во тоалет, Веља се смееше и праќаше бакнежи

пред 1 година
Регион

Веља невоља: Звицер е наш шеф, бевме кај него на мекици

пред 1 година