Ознака: ученици
Македонија

Проф. Трајковски: Не само што мора да постојат печатени учебници, туку тие не смеат да им се одземаат на учениците на крајот на учебната година

пред 2 мес.
Македонија

Поради неспобноста на власта и понатаму ќе страдаат учениците, ќе има ли настава со физичко присуство од септември?

пред 2 мес.
Македонија

Наставниците започнаа со оценување, распустот нема да почне порано

пред 7 мес.
Македонија

Заев повика на солидарност од компаниите и граѓаните за секое дете да има компјутер

пред 8 мес.
Македонија

Дебарските гимназијалци го бојкотираа првиот училишен ден, утре ќе протестираат

пред 8 мес.
Македонија

Почнува учебната година различна од останатите

пред 8 мес.
нема повредени

Изгоре автобус кој превезувал ученици од штипското село Пиперово

пред 2 години
министерството за здравство не отстапува

Филипче: Само деца вакцинирани од морбили можат во градинка и училиште (ВИДЕО)

пред 2 години
при полициска контрола во гостиварско

Шофери без возачка во нерегистрирани и претоварени комбиња вршеле превоз на ученици

пред 2 години
ДАЛИ САПУНОТ Е ВИНОВЕН ШТО ЗАВРШИЛЕ ВО БОЛНИЦА

Во Албанија 11 ученици се затруле на час по ликовно додека правеле меури од сапуница

пред 2 години
канадскиот премиер говорел за емисијата на штетни гасови

Џастин Трудо одговорил на писмо испратено од ученици од Македонија (ФОТО)

пред 2 години
нема одложување на наставата заради епидемијата на морбили

Основците и средношколците во понеделник се враќаат во училишните клупи

пред 2 години
Од Министерството за образование не била платена партиципација за ноември и декември

Три дена без храна останаа средношколците од интернатот во Кавадарци

пред 3 години
Проект „За безбедни и здрави школски денови“

Едукативни проекти за ученици од цела Македонија

пред 3 години
ПРОТЕСТОТ ВО ГРЦИЈА ЗАВРШИЛ СО ЧЕТВОРИЦА УАПСЕНИ

Средношколци дивееа по улиците на Солун во име на „грчка Македонија“ (ВИДЕО)

пред 3 години
НАПНАТО ВО ГРЧКИТЕ УЧИЛИШТА

Учениците во Атина креваат глас против фашизмот, во Солун викаат за „грчка Македонија“

пред 3 години
ЗАСТРАШУВАЧКИ ПОВИК ЗА МОБИЛИЗАЦИЈА СО МИРИС НА ФАШИЗАМ

Грчките ученици се спремаат да ги окупираат школите во име на Македонија

пред 3 години
Предлог на француската Влада

Ќе се вработуваат полицајци во училиштата

пред 3 години