Ознака: трајко вељановски
Македонија

Трајко Вељановски: Обвинението е со политичка позадина за остварување политички цели

пред 5 мес.
Македонија

Сметаат дека е политички прогон: Ниту еден од обвинетите за „27 април“ не се чуствува виновен

пред 5 мес.
подарена во 2016 година на аудиенција во Ватикан

Велјановски: Папата е сопственик на уникатна митра изработена од монахињите во Рајчица

пред 1 година
откако џафери ја прекина

Не се знае кога ќе продолжи седницата за имунитетот на Вељаноски

пред 1 година
ВЛАСТА И ОПОЗЦИЈАТА СО ПОДЕЛЕНИ СТАВОВИ ЗА БАРАЊЕТО НА СУДОТ

Претполноќна седница за имунитетот на Трајко Вељановски

пред 1 година
Откако надлежната комисија не донесе одлука

Џафери се мисли дали да закаже седница за одземање на имунитетот на Вељаноски

пред 1 година
Расправата за одземање на имунитетот на Вељановски продолжува

ВМРО-ДПМНЕ до Богоевски – не се мачете, симнете го мандатот пред избори на сите наши пратеници

пред 1 година
Македонија

Вељаноски до Богоевски: Да ве овластиме штом добиете барање од суд веднаш, да удрите печат

пред 1 година
Македонија

ВО ЖИВО: Собраниска комисија за одземање на имунитетот на Трајко Велјановски

пред 1 година
доколку помине оди на пленарна седница

Имунитетот на Вељаноски на собраниска комисија

пред 1 година
екс претседателот на собранието замина од Кривичниот суд

Вељановски не чувствува вина за упадот во Собранието, се повика на пратеничкиот имунитет

пред 1 година
Македонија

Трајко Вељановски и уште двајца приведени за 27 април

пред 1 година