Ознака: Тетово
Македонија

Големо невреме и град во Тетово и Лозово (ФОТО)

пред 1 месец
Македонија

Тетовското обвинителство се изјасни: За катастрофата со модуларната болница пријави против три физички и едно правно лице

пред 2 мес.
Хроника

Што е пронајдено во кафеана во Тетово: Mарихуана, дигитална вага, реквизити за организирање комар,чипови, карти и коцка и нож.

пред 2 мес.
Македонија

Автобусот бил на тетовскиот авто-превозник Беса транс

пред 7 мес.
Македонија

Кој ќе му се налути на Заев за Тетово, Касами или Ахмети: Дали крајот вака мириса?

пред 8 мес.
Македонија

Алијанса ќе го поддржи Касами во Тетово, но не и Алтернатива

пред 8 мес.
Македонија

Заев не го даде Филипче: Сепак продолжениот кабел е виновен за пожарот во Тетово

пред 9 мес.
објаавен извештајот за модуларната болница

За Обвинителството е важно како настанал пожарот во Тетово, а не зошто брзо се проширил

пред 9 мес.
Македонија

Мендух Тачи дивеел во Тетово: „Војводата“ одлепувал плакати и кршел билборд на Алијанса на Албанците

пред 9 мес.
Македонија

Дојче веле дојде до документи: Општината и директорот на болницата биле одговорни за модуларната болница

пред 9 мес.
Македонија

Ем модуларнта немала дозвола ем Заев се к..чи „Што треба, сите да се посипеме со бензин и да се запалиме?“

пред 9 мес.
Македонија

Еден од притворените за протестите во Тетово започна штрајк со глад

пред 9 мес.
вмро-дпмне обвинува

Десет дена по пожарот во Тетово се уште нема одоговор на овие прашања

пред 9 мес.
Хроника

Kaбелска телевизија на диво пронајдена во Тетово

пред 10 мес.
Македонија

Власта врши силен притисок врз медиумите за да не го третираат пожарот во тетовската болница

пред 10 мес.
Македонија

Изет Меџити: Да сум на местото на Заев, би ги прифатил оставките

пред 10 мес.
Македонија

Мицкоски за пожарот во Тетово: Наместо огноотпорност од два часа, модуларната болница изгоре за две менути

пред 10 мес.
Македонија

Силјановска: Оставка е личен, а не дволичен чин

пред 10 мес.
Македонија

„Фитиљ“ болница: Во модуларната во Тетово се користеле лесно запаливи материјали

пред 10 мес.
тие не ја чекаа истрагата

Jанакиески, Пешев и Фрчкоски покажаа поголем морал од Филипче

пред 10 мес.