Ознака: тендер
Економија

Тендер за набавка на механизација за ископ на јаглен во РЕК Битола

пред 9 мес.
Македонија

Распишан тендерот за новиот Клинички центар

пред 1 година
Македонија

Антикорупциска отвора случај за Рашковски и милионскиот тендер за набавка на радарски систем

пред 1 година
Економија

Макпетрол го доби тендерот за „зелена нафта“

пред 1 година
Македонија

Четврти ден молк од владата за втората „бомба“ за Рашковски, став за спорниот тендер по денешнтата владина седница?

пред 1 година
Македонија

Објавена нова „бомба“ за генералниот секретар на владата – Лидер: Рашковски знаел дека не смее да разговара со Леонардо, но инсистирал М-НАВ да го протне тендерот

пред 1 година
Македонија

Заев: Тоа што го има сторено Рашковски е по налог на Владата и е во делокругот на неговите надлежности

пред 1 година
СЛУЧАЈ ТЕНДЕР ЗА М-НАВ

ВМРО-ДПМНЕ бара ОЈО да реагира за „скандалот со Рашковски“

пред 1 година
ТУЖБИ, ОБВИНУВАЊА И АУДИО СНИМКИ ЗА ТЕНДЕРОТ ЗА М-НАВ

ЕБОР за скандалот со Рашковски:„Без коментар“

пред 1 година
Македонија

Костадинов: Нема никаков скандал со местење тендер

пред 1 година
Македонија

Тасева: Рашковски да и објасни на јавноста зошто разговарал за тендерот

пред 1 година
ВМРО-ДПМНЕ и денеска го прозва генералниот секретар

Василевска: Докази и сомнежи за 7 милионската аванта на Рашковски од сите страни, дали и Заев се офајдил?

пред 1 година
Македонија

„Експрес“тврди: Рашковски договарал спорен тендер вреден 7 милиони евра, ген-секот демантира

пред 1 година
тврдат дека зад украдената опрема од фонтаните стои бизнис

ВМРО-ДПМНЕ: Тендерот за одржување на фонтаните е нова матна зделка на Шилегов

пред 1 година
Гркот Николаидис го доби тендерот за косење трева

МВР го одврза ќесето за кумашинот на Љубе Бошковски

пред 1 година
Економија

Објавен првиот тендер за соларни централи на државно земјиште

пред 1 година
Македонија

Арсовски: Tендерoт за стерилизација е наместен, Филипче да не ја чека метлата туку да поднесе оставка

пред 1 година
Дали Васко Ковачевски влијаел тендер во 4 очи од РЕК Битола да добие СВ Инвест, прашуваат од опозицијата

Арсовски: Постои сомнеж за огромен криминал во РЕК Битола

пред 2 години
Од Министерство за здравство информираат

Ќе се чека нов тендер за менување на котелот во Гинекологија Чаир

пред 2 години
најава на министерот за здравство

Набавката на реагенси ќе се реализира на почетокот од идната година, вели Филипче

пред 2 години