Ознака: стадион
Спорт

Новиот стадион во Белград ќе се вика Александар Вучиќ (ФОТО)

пред 5 мес.
Спорт

Албанија го има најубавиот стадион на Балканот (ВИДЕО)

пред 1 година
Спорт

Јужна трибина во Хрватска, северна во Босна: Еден стадион во две држави (ВИДЕО)

пред 1 година
после трагичниот случај

ФИФА го предупреди Иран: На жените да им биде дозволено да влезат на стадион

пред 1 година
По една деценија

Лондон повторно домаќин на финалето на ЛШ во 2023 година

пред 1 година
дочек за паметење

Навивачите на Ден Хаг фрлаа играчки кон деца од локалната болница (ВИДЕО)

пред 1 година
Удрен камен-темелник

Почна изградбата на нова трибина на стадионот во Чаир (ВИДЕО)

пред 2 години
Почнуваат изградба на нов стадион

Милан и Интер се договорија за уривање на „Сан Сиро“

пред 2 години
кога ќе игра косовската репрезентација ќе биде осветлен со сина боја

Ќе може да прими 30 илјади гледачи, Косово го претстави новиот стадион (ВИДЕО)

пред 2 години
Спорт

Новиот стадион во Србија ќе биде најубав на Балканот (ФОТО)

пред 2 години
на местото на арената на цска софија

Бугарија ќе добие Национален стадион (ФОТО)

пред 2 години
Стадионот ќе се преименува

Тоше Проески наместо Филип Втори

пред 2 години
Магазин

Стадионот на СП во Катар случајно или не има посебен изглед

пред 2 години
Домот на Победа Прилеп се распаѓа

Ова некогаш беше стадион (ФОТО)

пред 2 години
Може буквално да продаднете

Стадионот на Наполи опасен по живот (ВИДЕО)

пред 2 години
Генералниот директор на Црвена звезда најавува изградба на нов стадион на местото на стариот

Терзиќ: „Маракана“ мора да се руши

пред 2 години