Ознака: Солун
Регион

Грчките доктори предупредуваат: Солун не е далеку од сцените што ги видовме во Италија

пред 5 мес.
Регион

Солун од утре во 14-дневен карантин: Од дома ќе се излегува само со СМС порака

пред 6 мес.
Регион

Мицотакис денеска ќе соопшти нови рестриктивни мерки

пред 6 мес.
Регион

Солун доби патека за велосипедисти покрај морето (ФОТО)

пред 9 мес.
Регион

Шопинг и ефтини хотели: Во јануари сместувањето во Солун по пониски цени

пред 1 година
Големото невреме направи проблеми во Грција

Потоп во Солун – Куќи и улици под вода и кал

пред 2 години
Мицотакис го отвора меѓународниот саем

Солун утре под опсада на 3.300 полицајци

пред 2 години
на натпреварот Паок-Ајакс

Навивачите во Солун со порака: „Mакедонија е една и единствена и е овде“ (ФОТО/ВИДЕО)

пред 2 години
Регион

Шефицата во кабинетот на Мицотакис ќе го промовира брендот „Македонија” во Солун

пред 2 години
Регион

Зголемен бројот на ноќевања: Maкедонците се повеќе одат во Солун

пред 2 години
спасувачки екипи се на халкидики

Небото се отвори: Грмотевици над Солун (ВИДЕО)

пред 2 години
ОД 15 ЈУНИ

Повратна за воз Скопје – Солун со цена од 1200 денари

пред 2 години
Регион

Мигранти во Солун на товарен воз се обиделе да влезат во Македонија

пред 2 години
ТВРДЕЊЕ НА АТИНА

Мигрантската криза кај Солун е дело на криумчари

пред 2 години
Тензично на македонско-грчката граница

„Отворете ја границата!“ – извикуваа мигрантите кои повторно се судрија со полицијата

пред 2 години
СЕ ПОВТОРУВА ЛИ 2016?

Војна со мигранти во Солунско поле (Видео)

пред 2 години
Како Грција го смени името на аеродромот во Солун

„Микра“ стана „Македонија“ во 1993 година

пред 2 години
Македонија

Спирцис: Аеродромот во Солун останува „Македонија“

пред 2 години
Македонија

Донесена одлука за отворање амбасада во Атина и генерален конзулат во Солун

пред 2 години
Нови протести во Солун против Договорот од Преспа

Демонстрантите спречени со солзавец и шок бомби

пред 2 години