Ознака: Солун
Тензично на македонско-грчката граница

„Отворете ја границата!“ – извикуваа мигрантите кои повторно се судрија со полицијата

пред 5 години
СЕ ПОВТОРУВА ЛИ 2016?

Војна со мигранти во Солунско поле (Видео)

пред 5 години
Како Грција го смени името на аеродромот во Солун

„Микра“ стана „Македонија“ во 1993 година

пред 5 години
Македонија

Спирцис: Аеродромот во Солун останува „Македонија“

пред 5 години
Македонија

Донесена одлука за отворање амбасада во Атина и генерален конзулат во Солун

пред 5 години
Нови протести во Солун против Договорот од Преспа

Демонстрантите спречени со солзавец и шок бомби

пред 5 години
„ЗА ГРЧКОСТА НА МАКЕДОНИЈА“ НЕ МИРУВААТ

Протести и тепачки со полицијата во Солун

пред 5 години
ПО ВТОР ПАТ МЕСЕЦОВ

Осквернавени Еврејските гробишта во Солун

пред 5 години
Грчките медиуми се шегуваат со Ципрас

Метро без пруга, голи ѕидови, постери наместо автомати (ФОТО)

пред 5 години
Акција на грчката полиција

Во Солун уапсени двајца кои во магацин криеле 44 мигранти

пред 6 години
Грција двојно ги зголеми цените на патарините

За шетање во Солун одвоете 720 денари

пред 6 години
Собири и протести во Солун

Ципрас ќе говори за грчка „Македонија“, граѓаните на протест против Договорот

пред 6 години
ПРОТЕСТОТ ВО ГРЦИЈА ЗАВРШИЛ СО ЧЕТВОРИЦА УАПСЕНИ

Средношколци дивееа по улиците на Солун во име на „грчка Македонија“ (ВИДЕО)

пред 6 години
НИКОЛА ДИМИТРОВ ОД СОЛУН

Прашање на недели е кога ќе ги затвориме со Грција историските прашања

пред 6 години
Одлуката е лична,а не политичка

Бутарис нема да се кандидира за градоначалник на Солун на изборите во мај

пред 6 години
комбе со мигранти предизвика сообраќајна незгода

Загина четири годишно дете, 27 се повредени

пред 6 години
Пресинг ТВ во храмот Св.Димитрија во Солун

Моштите на Светецот имаат чудотворна моќ (ФОТО)

пред 6 години
СЕ НАЈАВУВААТ НОВИ ПРОТЕСТИ

Солун се крева на 28 октомври против Преспанскиот договор

пред 6 години
ДОШЛЕ ПРЕКУ ЕВРОС БЕЗ ДОКУМЕНТИ

Ирачки бегалци поставуваат камп сред Солун (ВИДЕО)

пред 6 години
„Добрососедство“ во Солун

Навивачите на Паок со порака: Македонија е една и е овде (ФОТО)

пред 6 години