Ознака: швајцарија
Спорт

Албанските „летачи на орли“ главни во швајцарската репрезентација (ФОТО)

пред 1 месец
Македонија

Ахмети ќе ја прави Македонија „Швицарска“

пред 2 мес.
Свет

Швајцарија во недела на референдум за „бурка, никаб и покривање на лицето“ на јавни места

пред 5 мес.
Свет

Швајцарија не ја одобри вакцината на АстраЗенека: Не е сигурна колку е ефикасна

пред 6 мес.
попис надвор од сите меѓународни стандарди

Живеј во Швајцарија или Косово, попиши се во Македонија

пред 6 мес.
Свет

Возовите почнаа да минуваат во новиот тунел низ швајцарските Алпи

пред 8 мес.
Спорт

Значајна победа на ракометарите на гости-Македонија ја совлада Швајцарија 25-23

пред 9 мес.
Магазин

Бертранд Левра, директор на најголемиот болнички комплекс во Швајцарија: Вирусот не се шири сам, ние го шириме

пред 10 мес.
Економија

На затворен саем во Женева или по инвестиции во Франција: Каде е директорот на ТИРЗ?

пред 1 година
Магазин

Ако носиш тренерка во јавност не можеш да добиеш швајцарско државјанство

пред 2 години
Регион

Балканците се селат во Германија, Германците заминуваат во Швајцарија

пред 2 години
се проценува дека целосно ќе исчезне до 2030 година

Во Швајцарија одржан погреб за исчезнат глечер (ФОТО)

пред 2 години
постојат големи сомнежи за законитоста на акцијата

Полицијата на Швајцарија тајно шпионирала во Австрија

пред 2 години
со победата ќе се врати во топ 10 на светската ранг-листа

Швајцарија има полуфиналистка на „Ју Ес Опен“ за прв пат по18 години

пред 2 години
лани му бил забранет контакт и приближување до жената и децата

Албанец од Македонија со нож ја убил сопруга во Швајцарија

пред 2 години
Швајцарски суд контра европската мигрантска политика

Швајцарија одби да ги враќа мигрантите во Хрватска поради насилството на хрватската полиција

пред 2 години
Свет

Куќа во идилично село во Швајцарија може да купите за само еден франк

пред 2 години
големиот пријател и поранешен шеф на ферари тимот открива

Михаел Шумахер се бори, но веќе не можеме да комуницираме, вели Жан Тод

пред 2 години
Економија

Скап живот, но добра плата: Швајцарија бара електромонтери, ѕидари и молери

пред 2 години
ПОПЛАВЕНИ УЛИЦИ, ГРАД И ГРМОТЕВИЦИ

Силни бури во Швајцарија и во Италија

пред 2 години