Ознака: шутка
Македонија

Боки 13 е вратен во Шутка, денеска се одлучува дали оди во домашен притвор

пред 1 година
По четири дена поминати во приватна клиника

Катица Јанева се враќа во Шутка

пред 1 година
Во тек е увид во доказите

Истрагата за „Рекет“ завршена -Боки 13 и Јанева остануваат во Шутка, Кичеец оди во домашен притвор

пред 1 година
Продолжен притворот за уште 30 дена

Катица Јанева останува во Шутка

пред 1 година
Македонија

Пензиониран психијатар ја лекува Катица Јанева во Шутка

пред 1 година
По одлуката на судот

Катица Јанева спроведена во „Шутка“

пред 1 година
Информира директорот на истражниот затвор

Запленет телефонот со кој била направена фотографијата на Боки 13 во затворот „Шутка“

пред 1 година
Македонија

Боки 13 од Шутка пренесен во Клинички центар на испитувања

пред 1 година
Одреден е притвор

Кичеец од Кривичен однесен во Шутка

пред 2 години
Македонија

Од затворот во Шутка потврдуваат дека Јанакиески штрајкува со глад

пред 2 години
Заев назначи уште 40 нови претседатели на општински организации

Екс директорот на „Шутка“ Ѓоко Котевски ќе раководи со партиската организација на СДСМ во Бутел

пред 2 години
од семејна расправија до трагедија

МВР со детали за убиството во Шутка: Го бранела сопругот, добила нож во стомак и умрела

пред 2 години
Македонија

Мемети: Има голем број пропусти во документацијата за инцидентот во затворот во Шутка

пред 2 години
Македонија

Стоилковски: Оставката на директорот на затворот „Шутка„ е само глума со која треба да се сокријат нарачателите

пред 2 години
Македонија

Спасовски го чека извештајот од затворот „Шутка“ за инцидентот, ако имало основ МВР ќе постапува

пред 2 години
КОНСТАТИРАНИ СЕ ПРОПУСТИ ВО БЕЗБЕДНОСНИТЕ ПРОТОКОЛИ НА ЗАТВОРОТ

Денеска извештај од истрагата за инцидентите во „Шутка“

пред 2 години
Се потпишува петиција во затворот

Вработените во „Шутка“ не го даваат директорот Котевски

пред 2 години
Случувањата во казнено-поправните установи е резултат на поставувањето на нестручни и партиски кадри на раководни позиции во овие установи

Народниот правобранител го истражува инцидентот во затворот во Шутка

пред 2 години
Македонија

Миле Јанакиески штрајкува со глад во затворот во Шутка

пред 2 години
Инцидентот во затворот Шутка предизборно го зоврива политичкиот амбиент

Двете лица на власта

пред 2 години