Бојан Јовановски – Боки 13 е пресен на скопските клиники за да прави испитувања за претходно закажана операција, јавува Фокус.

Боки 13 е првоосомничен во случајот „Рекет“ кој го отвори Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција. Второосомничен е бизнисменот Зоран Милески – Кичеец.