Ознака: сергеј лавров
Свет

Лавров има богата љубовница, си ја зел во министерството а ја води и на службени патувања (ФОТО)

пред 3 мес.
Свет

Лавров ѝ се закани на ЕУ: Ако сакате мир, подгответе се за војна

пред 10 мес.
Регион

Двајца членови на Претседателството на БиХ одбија средба со Лавров

пред 12 мес.
Регион

Лавров денеска и утре во посета на Босна и Херцеговина и во Србија

пред 12 мес.
Регион

Лавров во посета на Хрватска на 27 октомври

пред 1 година
со надворешен притисок и против волјата на мнозинството граѓани

Лавров: Балканските држави освен Србија, потпаѓаат под влијание на НАТО

пред 2 години
Разговор за случувањата на Балканот

Средба Лавров-Катругалос на Меѓународниот економски форум во Санкт Петербург

пред 3 години
Оценка на шефот на руската дипломатија

Лавров: Не се исцрпени можностите за дијалог со НАТО

пред 3 години
по средбата во сочи

Русија го отфрли повикот од Помпео да ја прекине поддршката за Мадуро

пред 3 години
разговори за состојбата во венецуела

Лавров и Помпео следната недела на состанок во Финска

пред 3 години
на 55. Минхенска конференција за безбедност

Лавров: Бевме обвинети дека се мешаме во проблемот со промената на името на Македонија, но нема докази

пред 3 години
Со цел да се поттикне комунистичкиот режим во Пјонгјанг да соработува

Лавров: Треба да се олабават санкциите кон Северна Кореја

пред 3 години
русија не е загрижена за повлекувањето на САД од нуклеарниот договор

Лавров: Повлекувањето на САД од договорот не значи нова Студена војна

пред 3 години
Став на рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров

Нуклеарните боеви глави во САД го зголемуваат ризикот од конфликт

пред 3 години
Русија смета дека опозицијата во Венецуела добива инструкции од Вашингтон

Лавров: Целта на САД е соборување на Владата на Венецуела

пред 3 години
ЛАВРОВ ЈА РЕЗИМИРА ДИПЛОМАТСКАТА 2018 ГОДИНА

Името за Македонија е договорено со американски рецепт – „сет правила“ наместо со меѓународното право

пред 3 години
Став на официјална Москва

Западот сака да го претвори Балканот во упориште против Русија

пред 3 години
Русија бара европски гаранции

Продолжувањето на проектот „Турски поток“ зависи од ЕУ

пред 3 години
по наводната шпионажа на австриски полковник

Лавров: Русија неправедно се обвинува за шпионажа

пред 3 години
Став на рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров

САД ја притиска Приштина да формира војска

пред 3 години