Ознака: санкции
Свет

Трамп ги укина санкциите кон Турција

пред 10 мес.
Свет

Турција најави продолжување на операцијата и покрај предупредувањата од САД

пред 10 мес.
не се плаши од можните американски санкции

Ердоган: Турција нема да прекине да купува нафта од Иран

пред 11 месец
според државната телевизија која се повикува на „информирани извори“

Иран подготвен да прифати промени во нуклеарниот договор ако САД ги укине санкциите

пред 11 месец
меѓу нив Хамас и иранската Револуционерна гарда

На годишнината од 11 септември САД воведе санкции за терористички групи

пред 11 месец
во момент на зголемени тензии за иранскиот нуклеарен договор

САД воведоа санкции за иранските вселенски агенции

пред 11 месец
системот е вреден 2,5 милијарди долари

Започна втората фаза од испораката на С-400 на Турција

пред 12 мес.
владата го промовираше Кодексот за етичко однесување

Санкции за функционерите кои нема да го почитуваат Етичкиот кодекс

пред 12 мес.
Откако ќе помине одбележувањето на годишнината од воениот удар во Турција

Американски санкции против Анкара поради испораката на руски ракетен систем С-400

пред 1 година
ГРЕКО ПРЕПОРАЧУВА

Етички кодекс за угледна Влада – казни за непослушни министри

пред 1 година
Закана на американскиот претседател

Трамп: Доколку Техеран нападне нешто американско, ќе има уништување за Иран

пред 1 година
Санкциите ја охрабриле Москва да го подобри сопственото производство

Путин: Русија нема да отстапи од основните интереси заради ублажување на санкциите

пред 1 година
во време на зголемени тензии

Иран за четири пати го зголемува производството на збогатен ураниум

пред 1 година
во спротивно ќе збогатува ураниум

Иран со ултиматум до Западот да си ги исполни обврските

пред 1 година
притисокот на САД е без преседан вели Кремљ

Москва ја пофали Турција околу ставот за С-400 системите и покрај притисокот на САД

пред 1 година
потребен е нов пристап

Ким Јонг Ун: Неуспехот на преговорите со САД ја поврати опасноста од враќање на напнатоста

пред 1 година
ГЕРМАНИЈА НЕ САКА „ОРБАНИЗАЦИЈА“ НА ЕУ

Мас предлага финансиски санкции за членките кои ги кршат ЕУ-принципите

пред 1 година
нов притисок врз Мадуро да се согласи на нови избори

Вашингтон со нови санкции удри по секторот злато во Венецуела

пред 1 година
Нема шанси за преговори или за компромис со вашингтон

Рохани го обвини САД за обид за симнување на власта во Иран

пред 1 година
Со цел да го натераат Мадуро да се откаже од власта

САД размислуваат за нови санкции кон Венецуела

пред 1 година