Ознака: санкции
Свет

Трамп ги укина санкциите кон Турција

пред 3 мес.
Свет

Турција најави продолжување на операцијата и покрај предупредувањата од САД

пред 3 мес.
не се плаши од можните американски санкции

Ердоган: Турција нема да прекине да купува нафта од Иран

пред 4 мес.
според државната телевизија која се повикува на „информирани извори“

Иран подготвен да прифати промени во нуклеарниот договор ако САД ги укине санкциите

пред 4 мес.
меѓу нив Хамас и иранската Револуционерна гарда

На годишнината од 11 септември САД воведе санкции за терористички групи

пред 4 мес.
во момент на зголемени тензии за иранскиот нуклеарен договор

САД воведоа санкции за иранските вселенски агенции

пред 5 мес.
системот е вреден 2,5 милијарди долари

Започна втората фаза од испораката на С-400 на Турција

пред 5 мес.
владата го промовираше Кодексот за етичко однесување

Санкции за функционерите кои нема да го почитуваат Етичкиот кодекс

пред 5 мес.
Откако ќе помине одбележувањето на годишнината од воениот удар во Турција

Американски санкции против Анкара поради испораката на руски ракетен систем С-400

пред 6 мес.
ГРЕКО ПРЕПОРАЧУВА

Етички кодекс за угледна Влада – казни за непослушни министри

пред 7 мес.
Закана на американскиот претседател

Трамп: Доколку Техеран нападне нешто американско, ќе има уништување за Иран

пред 7 мес.
Санкциите ја охрабриле Москва да го подобри сопственото производство

Путин: Русија нема да отстапи од основните интереси заради ублажување на санкциите

пред 7 мес.
во време на зголемени тензии

Иран за четири пати го зголемува производството на збогатен ураниум

пред 8 мес.
во спротивно ќе збогатува ураниум

Иран со ултиматум до Западот да си ги исполни обврските

пред 9 мес.
притисокот на САД е без преседан вели Кремљ

Москва ја пофали Турција околу ставот за С-400 системите и покрај притисокот на САД

пред 9 мес.
потребен е нов пристап

Ким Јонг Ун: Неуспехот на преговорите со САД ја поврати опасноста од враќање на напнатоста

пред 9 мес.
ГЕРМАНИЈА НЕ САКА „ОРБАНИЗАЦИЈА“ НА ЕУ

Мас предлага финансиски санкции за членките кои ги кршат ЕУ-принципите

пред 10 мес.
нов притисок врз Мадуро да се согласи на нови избори

Вашингтон со нови санкции удри по секторот злато во Венецуела

пред 10 мес.