Ознака: претседател
ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ПРЕД СРЕДБАТА СО АХМЕТИ

Постои начелна согласност за заеднички претседателски кандидат, под знак прашање Села и Касами

пред 24 часа
Средба на претседателите на СДСМ и на ДУИ

Заев и Ахмети договараат заеднички кандидат за претседател

пред 24 часа
во друштво на Мицкоски и Иванов

Гордана Силјановска се прошета низ охридската чаршија

пред 2 дена
КОЈА Е ГОРДАНА СИЛЈАНОВСКА – ДАВКОВА

Професорката која верува во владеењето на правото и правдата за Македонија

пред 2 дена
претседателот на ВМРО-ДПМНЕ за изборот на Силјановска

Мицкоски: Македонија денеска доби мајка на нацијата

пред 3 дена
Убедлива победа на Силјановска

Силјановска: Можеби доаѓа времето на жените

пред 3 дена
Македонија

Силјановска е кандидатот на ВМРО ДПМНЕ за претседател

пред 3 дена
Македонија

Силјановска: Прашањето за името на Република Македонија не е затворено

пред 3 дена
кандидатот за претседател порача

Ѓорчев: Дајте ми ја довербата, нема да ве изневерам

пред 3 дена
Македонија

Мицкоски: Ни треба честита личност за честита Македонија (ВИДЕО)

пред 3 дена
Македонија

Поранешниот амбасадор Филипов се пријави на огласот од СДСМ за претседателски кандидат

пред 1 нед.
Врховен суд на Венецуела пресече

Претседателскиот статус на Гуаидо е неважечки

пред 1 нед.
СТАВЕН ПОТПИС НА РЕШЕНИЕТО

Талат Џафери ги распиша претседателските избори – првиот круг на 21 април

пред 2 недели
Родителот и бил најголемa инспирација за кандидатурата

Силјановска: Tатко ми се бореше за Македонска држава, не отстапувам од неговиот пат

пред 2 недели
Професорката во видео порака ги објаснува причините за кандидатурата

Силјановска: Ја барам поддршката од сите граѓани, Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ и други политички субјекти и актери (ВИДЕО)

пред 2 недели
По иницијативата на триесетина професори јавноста да поддржи кандидатура на професорката

Силјановска за Пресинг ТВ: Повикот на колегите и емоциите ме тераат да размислам за кандидатура за претседател на државата

пред 3 недели
Ќулавкова, Проева, Ристова – Астеруд се потпишаа на повикот

Повик од 30-ина професори: Гордана Силјановска да се кандидира за претседател на државата

пред 3 недели
За изборите во 2020 година

Берни Сандерс има намера повторно да се кандидира за претседател на САД

пред 3 недели