Ознака: претседател
Регион

Ана Брнабиќ е избрана за претседателка на Собранието на Србија

пред 4 мес.
Македонија

Денеска бугарски пасоши ќе добијат и претседателот и секретарот на затворениот КЦ „Иван Михајлов“ во Битола

пред 1 година
Македонија

Претседателот Пендаровски од Вартоломеј бара томос за автокефалност на Охридската Архиепископија

пред 2 години
Македонија

Фросина Ременски поднесе кандидатура за претседателка на СДСМ

пред 3 години
Македонија

Антонио Јолевски нов претседател на Советот на јавни обвинители

пред 3 години
Свет

Башар ал-Асад ќе бара трет мандат на претседателските избори

пред 3 години
дали претседателот се дистанцира од аферата?

Кабинетот на Пендаровски за „Пресинг ТВ“: Шефот на државата за пасошите на криминалците разбрал од МВР

пред 3 години
Македонија

„Плусинфо“-Боки 13 ќе се кандидира за претседател на владејачката партија под мото „Декриминализација на СДСМ“

пред 3 години
Свет

Мексиканскиот претседател Обрадор позитивен на корона вирусот

пред 3 години
Македонија

Собранието го изгласа новиот состав -Александар Даштевски претседател на ДИК

пред 4 години
Свет

Почина поранешниот француски претседател Жак Ширак

пред 5 години
Судски совет

Фаик Арслани в.д. претседател на Врховен суд

пред 5 години
Судски совет

Јово Вангеловски разрешен од функцијата

пред 5 години
властите му запленија речиси 10 милиони евра

Екс претседателот на Судан призна дека примил 25 милиони евра од саудискиот принц

пред 5 години
Едногласна одлука

Ацо Колевски избран за нов претседател на Советот на јавни обвинители

пред 5 години
Свет

Трамп: Ако не бидам реизбран за претседател, американската економија ја чека крах

пред 5 години
Македонија

За Пендаровски немаше вода на средбата со „љубави“ (ВИДЕО)

пред 5 години
Конечно избор

Давид Марија-Сасоли нов претседател на Европскиот парламент

пред 5 години
Паднал по скали

Кипарскиот претседател пренесен во болницa откако ја скршил бутната коска

пред 5 години
НА ПРЕДЛОГ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ

Тројца професори во Советот за безбедност

пред 5 години