Ознака: пресуда
Македонија

Јанакиески ќе бара ослободителна пресуда во случајот ТНТ

пред 2 години
Македонија

Судијата Трпков четири месеци ја пишува пресудата за „27 април“

пред 3 години
Свет

Поранешниот француски претседател Саркози осуден за корупција

пред 3 години
Македонија

12 години затвор за Мијалков, четири за Јанкулоска, по 15 за Грујоски и Бошковски случајот „Таргет-Тврдина“

пред 3 години
Македонија

Денеска пресуда за „Таргет-Тврдина“

пред 3 години
Свет

На 1 март пресуда за Саркози за корупција и тргување со влијание

пред 4 години
Македонија

Во 14 часот пресуда за случајот Рускоска против ВМРО-ДПМНЕ

пред 4 години
Македонија

Миланов не е задоволен од пресудата за Јанакиески, најави жалба

пред 4 години
Македонија

Следете во живо: Пресуда за „Општина Центар“

пред 4 години
Македонија

Јанкуловска спроведена во затворот Идризово

пред 4 години
Македонија

Утре пресуда за „Општина Центар“

пред 4 години
Македонија

„Рекет“: Пресуда за Јанева и Јовановски на 18 јуни

пред 4 години
Пресуда за „процесот на векот“ во Германија

Германски болнички негувател осуден за убиство на 85 луѓе

пред 5 години
Во Ирак се водат постапки против стотици странци

Ирачки суд осуди двајца Французи на смрт поради членство во Исламска Држава

пред 5 години
ПАДНА ПРВАТА ПРЕСУДА

Судот во Лондон го осуди Асанж на 50 недели затвор

пред 5 години
Регион

Вучиќ: Пресудата за Караџиќ не значи укинување на Република Српска

пред 5 години
ЗАВРШИ СУДСКИОТ ПРОЦЕС ПРОТИВ ЕКС ЛИДЕРОТ НА БОСАНСКИТЕ СРБИ

КОНЕЧНА ПРЕСУДА: Доживотен затвор за Радован Караџиќ

пред 5 години
Македонија

Јанушев: Политички пресуди од вкупно 211 години затвор, се вика погребување на правото

пред 5 години
Пресуда за 27 април

16 обвинети – вкупно 211 години затворска казна

пред 5 години
Пресуда за 27 април

Митко Чавков доби 18 години затвор, Јане Ченто 15, Игор Југ 12, Нинџа 8

пред 5 години