Ознака: премиер

Мицкоски: Жалам што премиерот и министрите, во вакви тешки времиња, не можат да ја надминат суетата

пред 6 мес.

Ковачки одново го прозива премиерот Ковачевски: Дали за трајната неспособност го искористи чичко то Александар Ковачевски?

пред 6 мес.

Фактор.мк: Ковачевски со стажот зема малку поголема плата од Заев

пред 11 мес.

Анкета на ИСПОС: Мнозинството граѓани смета дека Заев е лош премиер и оти влдаината борба против корупцијата е незадоволителна

пред 1 година

Џамбаски до својот премиер Петков: Македонија е втора бугарска држава, бугарскиот став не може да се смени

пред 1 година

Еве што вели собранискиот Деловник за оставка на премиерот

пред 1 година

ГЕРБ ќе го предложи Даниел Митов за премиер

пред 2 години

Борисов: Нема да ја делам нацијата, ќе предложам друг премиер

пред 2 години

Захариева: Со мене не се водат разговори за премиерка

пред 2 години

Албин Курти официјално ја презеде должноста

пред 2 години

Италијанскиот премиер Џузепе Конте поднесе оставка

пред 2 години

Црногорскиот премиер првиот ден на работа дојде со такси

пред 2 години

Премиерот на Романија поднесе оставка

пред 2 години

Шведскиот премиер во самоизолација

пред 2 години

Полскиот премиер во самоизолација по контакт со заразен со коронавирус

пред 2 години
британскиот премиер бара повторно преиспитување на договорот

Финскиот премиер му порача на британскиот колега Џонсон дека ЕУ нема да преговара за Брегзит

пред 4 години

Харадинај побара Уставниот суд да му ја протолкува оставката која ја поднесе

пред 4 години

„Клан Косова“: Пацоли премиер наместо Харадинај

пред 4 години
тој ќе биде поопасен од неговата Лига

Борис Џонсон ми е се посимпатичен, вели Салвини

пред 4 години
по одржаните внатрепартиски избори

Борис Џонсон нов лидер на конзервативците и британски премиер

пред 4 години