Ознака: Премиер лига
Спорт

Премиер лига оди на „Арена Спорт“, ама од 2022 година

пред 1 година
Спорт

Премиер лигата ќе добие пет милијарди фунти за тв права

пред 2 години
Спорт

Јунајтед дава најмногу пари за плати

пред 2 години
Спорт

Правилото „Босман“ се враќа: Британските клубови нема да можат да имаат неограничен број играчи од ЕУ

пред 3 години
Спорт

Арсенал очаен, Сити едвај до бод

пред 3 години
Спорт

Скандал во Премиер лигата: Oженети фудбалери уживале во секс оргии со ескорт девојки

пред 3 години
или да пронајдат нов сопственик или да покажат пари

Болтон доби уште 14 дена за преживување

пред 3 години
Спорт

Кристал Палас побара од Арсенал 100 милиони фунти за Заха

пред 3 години
испишаа историја во англискиот фудбал

Манчестер сити освои тројна круна со победата против Вотфорд

пред 4 години
тежи над 2 милијарди фунти

Манчестер сити најскап клуб во Англија

пред 4 години
Челзи изненаден од отсуството на Азар

Тимот на годината во Премиер лигата: Нема место за Салах и Азар?

пред 4 години
првиот тим од петте најсилни европски лиги

Манчестер сити првиот клуб од „Големата петка” со 150 голови во сезоната

пред 4 години
луди суми

Премиерлигашите на менаџери на фудбалерите потрошиле 260 милиони евра

пред 4 години
втор најголем договор во Премиер лигата

Манчестер Сити преминува на Пума за 760 милиони евра

пред 4 години
норвежанецот има 11 победи во 13 натпревари

Фергусон сака Јунајтед да го назначи Солскјер за постојан менаџер

пред 4 години
судејќи според играта на тимот

Манчестер јунајтед меѓу четирите прво пласирани во Премиер Лига, уверен Рајан Гигс

пред 4 години
французинот излезе од сенка

Солскјер му порача на тимот дека играта ќе ја гради околу Погба

пред 4 години
нашата цел е да се освои следната средба

Гвардиола ги нарече „апсурдни“ прогнозите за освојување четири трофеи оваа година

пред 4 години
Според ван гал Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед

Ливерпул ќе биде шампион на Премиер лигата

пред 4 години
пред дуелот на црвените ѓаволи против спарс

Солскјер: Мечот против Тотенхем ќе биде мојот прв вистински тест

пред 4 години