Ознака: преговори
ОДРЖАНИ НОВИ ПРЕГОВОРИ

„Планот Б“ не е на маса, се бара компромис за СЈО

пред 1 година
Штрајкот за СОНК беше успешен

СОНК од утре на преговори со МОН: Ако нема договор, ќе има генерален штрајк

пред 1 година
Нема приближување на ставовите

Власта и опозицијата и натаму на своите позиции за законот за ЈО

пред 1 година
ДА СЕ СПРЕЧИ ВЛИЈАНИЕ НА РУСИЈА И НА КИНА

Хајко Мас побара Македонија и Албанија да почнат преговори со ЕУ во пакет

пред 1 година
Анализа на поранешниот амбасадоир и кандидат за претседател

Блерим Река: Без закон за ОЈО и расветлување на „Рекет“ нема датум во октомври

пред 1 година
Пред пратениците да го рагледуваат предлог-законот

Во понеделник средба на Работната група за Законот за ЈО

пред 1 година
британскиот премиер бара повторно преиспитување на договорот

Финскиот премиер му порача на британскиот колега Џонсон дека ЕУ нема да преговара за Брегзит

пред 1 година
Ракетните тестирања претставуваат право на самоодбрана

Пјонгјанг: Нема разговори меѓу двете Кореи додека има воени вежби

пред 1 година
интеграцијата не се реализира со лажни лобирања вели албанскиот претседател

Илир Мета со иронија кон Еди Рама: Во ваква длабока криза нема отворање на преговори со ЕУ

пред 1 година
Кандидатката за нов претседател на Европската комисија со отворени карти

Фон дер Лајен се залага за датум за преговори на Северна Македонија и Албанија со ЕУ

пред 1 година
Свет

Долги и мачни преговори во Брисел: Земјите членки и натаму поделени кој да ја предводи ЕУ

пред 1 година
откако делегацијата за преговори со белград е прогласена за неуставна

Косовската опозиција бара оставка на Владата и предвремени избори

пред 1 година
Студен туш од францускиот амбасадор

Тимоние: Блесаво е да барате датум за преговори овој период, нема веќе да се глупираме

пред 1 година
Македонија

Димитров: Ако не ги започнеме преговорите годинава, значи дека не постои европска перспектива

пред 1 година
ПРЕГВОРИ СО ЗАКАНИ

Проф. Ѓорѓиев: Бугарите се заканија, или Делчев е Бугарин, или вето во ЕУ

пред 1 година
Одлука на министрите за надворешни работи

Нема договор во ЕУ за старт на преговорите со Македонија

пред 1 година
Македонија

Хан за датумот: Секое одлагање носи ризик

пред 1 година
Македонија

Заев очекува до крајот на годината да отпочнат преговорите со ЕУ

пред 1 година
пендаровски во странство - прва дестинација брисел

Туск: Да бидам искрен – не сите земји членки на ЕУ се за отворање на преговорите

пред 1 година
ваш став

АНКЕТА: Граѓаните поделени – дел очекуваат датум, дел избори

пред 1 година