Ознака: пожари
Македонија

Летово со пожарите може да ни помогне само господ и дождот: Aвионите за гаснење седат несервисирани

пред 2 недели
Македонија

Каква беше 2021: Беснееја пожари, се запали и болницата во Тетово, ВМРО-ДПМНЕ убедливо победи на локалните, загинаа 45 луѓе во автобусот на „Беса транс“

пред 6 мес.
Македонија

Заев за пожарите: Системот функционира

пред 10 мес.
Регион

Србија ќе гасне пожари и во Грција

пред 11 мес.
Македонија

За Заев решението за справување со пожарите е питачање по соседи

пред 11 мес.
Македонија

Четврти ден четири пожари се уште горат на Шар Планина

пред 3 години
според студијата на научниците од Националната опсерваторија во Атина

Високите температури и ветерот главна причина за пожарите во Грција

пред 3 години
НОЌНА ДРАМА

Пожарот на Закинтос надвор од контрола, наредена евакуација

пред 3 години
Сметаат дека инсистирањето на Европјаните е колонијалистички потег

Бразил не прифаќа помош од Г7 за борба против пожарите во Амазонија

пред 3 години
КАТАКЛИЗМАТА ВО АМАЗОНИЈА

Сателитите на НАСА фатија над 10 илјади пожари во централна Африка

пред 3 години
Како реакција на критиките од целиот свет

Бразил ангажирал 44.000 војници за гасење на пожарите во Амазонија

пред 3 години
Францускиот претседател со став

Макрон: Пожарите во Амазонија се меѓународна криза

пред 3 години
БАЛКАНСКИ РАДАР

Пожари во соседството – во Албанија експлодираат бомби од Втората светска војна

пред 3 години
Македонија

Дирекцијата за заштита и спасување со препораки до граѓаните по најавите за топлотен бран

пред 3 години
Македонија

Во март регистрирани 128 пожари, а најчест причинител е човекот

пред 3 години
Македонија

Славева: Директорот на ДЗС да си поднесе неотповиклива оставка

пред 3 години
Македонија

Ѓорчев: Пожарите и огромните штети се директна одговорност на Заев, неговите министри и градоначалници

пред 3 години
Македонија

ДЗС за пожарите: Направени 12 летови и исфрлени 30 тони вода, се уште активни пожарите на Јабланица и во Крушево

пред 3 години
Македонија

Командант Кочовски: Сите пожари на отворено се подметнати

пред 3 години
Македонија

ДЗС за пожарите: Направивме повеќе од 120 лета и исфрливме над 300 тони вода

пред 3 години