Ознака: повредени
Свет

Напад на руски универзитет во градот Перм: Најмалку осум лица убиени, а над 20 повредени

пред 1 година
Македонија

Престрелка во Љубош, двајца повредени мажи донесени во Градската болница

пред 2 години
Хроника

Тешка сообраќајка кај Сити мол-Повредени две лица

пред 2 години
Хроника

17 припадници на Армијата повредени во сообраќајка на патот Штип – Радовиш

пред 2 години
најсилен во последните 30 години

Серија земјотреси ја потресоа Албанија, 68 повредени

пред 3 години
Македонија

Еден загинат и петмина повредени во сообраќајката на патот Куманово – Крива Паланка (ВИДЕО)

пред 3 години
еден загинат и четиринаесет повредени

ЈО со првични сознанија за тешката сообраќајка кај Ново Село

пред 3 години
Македонија

Четири лица тешко повредени во сообраќајки изминатите 24 часа во Скопје

пред 3 години
Македонија

Cообраќајка во Струшко – има и повредени

пред 3 години
Македонија

Повредени три лица, откако се превтре возило на автопатот Мајка Тереза

пред 3 години
Напаѓачот е во бегство 

Пукање во Франција: Две лица тешко ранети пред џамија

пред 3 години
Регион

Бугарски авион влегол во турболенција-10 патници повредени

пред 3 години
Македонија

Оштетени автомобили, повредени лица: МВР приведе шест лица од прославата за „Вардар“

пред 3 години
повредени најмалку 8 лица

Експлозија во центарот на Лион, сомнеж дека се работи за бомба (ФОТО)

пред 3 години
Сообраќајот е во прекин, се врши увид

Едно лице го загуби животот, а има и повредени во сообраќајката на патот Кичево-Охрид (ФОТО)

пред 3 години
мотоциклист удри во рено

Малолетници на мотор повредени во сообраќајка во Битола

пред 3 години
Македонија

Две лица тешко повредени – сообраќајка во Скопје

пред 3 години
двата автомобила биле управувани од 22-годишници

Петмина повредени во тешка сообраќајка на влезот на Скопје

пред 4 години
мвр утврдува колку возел и зошто изгубил контрола

Тројца повредени во страотна сообраќајка спроти Рамстор (ФОТО)

пред 4 години
на предизборен митинг во украина

Ултрадесничари јуришаа на Порошенко, со боксови и тупаници тргнаа кон полицијата (ВИДЕО)

пред 4 години