Ознака: поддршка
Македонија

„Волци“: Ковачки е човек каков што Македонија заслужува

пред 4 години
лозарите се жалат дека нема разбирање од винариите

Владата ќе субвенционира, но овие мерки не се доволни за обештетување на лозарите

пред 5 години
Македонија

КСС го поддржува најавениот штрајк на СОНК

пред 5 години
Наставниците имаат најниски плати во регионот

Алијансата на Албанците го поддржува штрајкот на просветните работници

пред 5 години
Регион

Британија ќе дава 18 милиони фунти за медиуми од Западен Балкан, против ширење лажни вести

пред 5 години
Вашингтон кренал раце од косовското прашање

Кристофер Хил: Европа веќе не може да смета на САД во однос на Косово

пред 5 години
по средбата во сочи

Русија го отфрли повикот од Помпео да ја прекине поддршката за Мадуро

пред 5 години
на синоќешната вонредна седница

Левица одлучи да даде поддршка за професорката Сиљановска

пред 5 години
за вториот круг од претседателските избори

Села: Алијансата до четврток ќе реши дали ќе даде поддршка за некој од кандидатите

пред 5 години
Македонија

Жозеф Дол: Сиљановска вистински кандидат

пред 5 години
МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ШЕКРИНСКА ГО ПРИМИ ТУРСКИОТ КОЛЕГА АКАР

Голем дел од патот кон НАТО изоден зашто Турција ни отвори врата

пред 5 години
реакција на режисерката за ревидираната програма за поддршка во културата

Бузалковска: Срамно е што премиерот не мисли дека треба да побара оставка од министерот за култура

пред 5 години
Распределбата на пари утре ќе се разгледува на собраниска комисија

Министерството за култура направи корекции во неколку случаи по скандалот со грантовите

пред 5 години
Заев се сретна со поранешниот американски потпретседател

Бајден: Успехот на вашата земја е успех и на политиките на САД и на ЕУ

пред 5 години
СКЕНИРАНО ЈАВНОТО МИСЛЕЊЕ ПО ПОТПИШУВАЊЕТО НА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР

Македонците со 63 проценти поддршка за ЕУ, Албанците со 96

пред 5 години
Додека трае дебатата во парламентот во Атина

Грчки интелектуалци со потписи за поддршка на Договорот од Преспа

пред 5 години
ПРОДОЛЖУВА ШТРАЈКОТ ВО АЛБАНИЈА

Професорите ги поддржа своите студенти, осуда за полициската интервенција

пред 5 години