Ознака: поддршка
Македонија

Денеска во 18 часот собир пред Собранието за поддршка на адвокатот Тони Менконоски

пред 9 мес.
Македонија

Бујар Османи: ДУИ и подготвена на поддржи влада без ДУИ

пред 9 мес.
Македонија

Студентите добија поддршка од професорите на Независниот академски синдикат

пред 1 година
Македонија

Социјалните мрежи вријат со поддршка на Ламбе: Алал да ти е мајчиното млеко што си го цицнал! Има Битола јунаци!

пред 2 години
Македонија

Таравари најавува: Во Кичево ќе го поддржиме кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ

пред 2 години
Регион

Првиот бугарски дипломат со поддршка за формирањето партија на македонските Бугари во Македонија

пред 2 години
Македонија

Претседателот на ЕНП, Туск, со поддршка за ВМРО-ДПМНЕ: На изборите партијата е претставена од брилијантен млад тим

пред 2 години
Македонија

Поддршка од унгарскиот премиер Виктор Орбан за ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски и Македонија

пред 2 години
Македонија

Спроти локалните избори: ВМРО-ДПМНЕ со предност од над 4% пред СДСМ, Мицкоски пред Заев

пред 2 години
Македонија

Јанчев: Со Мицкоски ги надминавме недоразбирањата, очекувам поддршка од ВМРО-ДПМНЕ за втор мандат

пред 3 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ го поддржува и ќе присуствува на протестот за неправедно осудените лица за 27 април

пред 3 години
Македонија

Се скара ли првата антикорупционерка со Владата-Поддршката од власта е декларативна

пред 3 години
Македонија

Експрес.мк: Кој е историчарот, кој и дава поддршка на Царовска за укинување на историјата?

пред 3 години
Македонија

Академиците лингвисти застанаа зад историчарите-Транспарентно, стручно и одговорно кон историјата во сите степени на образование

пред 3 години
Магазин

Копродукцискиот филмски проект „Мојата мајка е космонаут“ во режија на Анди Делиана доби поддршка од Еуроимаж

пред 3 години
Економија

Четириесет компании ќе добијат поддршка за отворање нова е-продавница

пред 4 години
Економија

И туристичките водичи бараат поддршка од државата

пред 4 години
Нова мерка за туризмот

Ќе се кофинансираат семинари, обуки и конференции во домашните хотели

пред 4 години
преговорите за овој пакет траеле 21 час

Секое дете во Германија добива по 300 евра, а се намалува и ДДВ-то

пред 4 години
Економија

Економија и годинава ќе продолжи со вообичаената поддршка на претпријатијата и домаќинствата

пред 4 години