Ознака: оставка
Македонија

Заев: Оставката на Богоевски е храбра, верувам дека ќе изнајдеме начин за идни соработки

пред 1 година
Македонија

Павле Богоевски поднесе оставка (ВИДЕО)

пред 1 година
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ бара неотповиклива оставка од пратеникот Богоевски

пред 1 година
допрва ќе се одлучува кој ќе ја наследи

Филипче: Оставката на директорката на Детска клиника не значи дека ќе има разрешувања

пред 1 година
по видео-скандалот со вицеканцеларот

Курц предложи вонредни избори во Австрија по оставката на Штрахе

пред 1 година
нудел државна работа за да добие финансика поддршка. 

Австрискиот вицепремиер поднесе оставка поради скандалозно видео

пред 1 година
Економија

Пред да замете метлата: Тевдовски си се пофали дека целосно бил посветен на реформите

пред 1 година
по обединувањето на опозицијата против премиерот на албанија

Рама: Избори ќе има, на 30 јуни граѓаните ќе зборуваат со гласови

пред 1 година
Помошникот „металурзите", Оливер Димитриески ќе ја води екипата

Металург остана без првиот тренер, Брестовац си поднесе оставка

пред 1 година
по денешниот пораз од вардар

Тренерот на Работнички си поднесе неотповиклива оставка

пред 2 години
опозиционерот бара работата да ја препушти на поинтелегентните

Ѓилас во отворено писмо до Вучиќ: Дај си оставка заради Косово

пред 2 години
Регион

Хашим Тачи најавува оставка

пред 2 години
Македонија

И покрај оставката, Котевски останува директор на затворот во Шутка

пред 2 години
НЕ БЕШЕ НЕОТПОВИКЛИВА

Оставката на директорот на затворот во Шутка ќе чека до мај

пред 2 години
Јанакиевски и Ристовски сместени во хашките простории

Инцидентот во Шутка снимен од затворските камери, извештај што точно се случувало дури наредната недела (ВИДЕО)

пред 2 години
Македонија

Котевски ќе поднесе оставка од директорската позиција во Шутка: Барањето на премиерот е конечно

пред 2 години
ПРЕМИЕРОТ ПОБАРА, МИНИСТЕРКАТА ГО ПОДДРЖУВА

Заев бара директорот на затворот во Шутка да си поднесе оставка до понеделник

пред 2 години
по масовните антивладини протести во тирана

Рама: Не поднесувам оставка и нема да има избори

пред 2 години
ВО ГРЦИЈА ПАДНА ПРВАТА ПОЛИТИЧКА ЖРТВА

Градоначалник си поднел оставка заради Преспанскиот договор

пред 2 години
Се соочува со 15 години затвор поради затајување на приходите

Директорот на „Рено“ поднесе оставка

пред 2 години