Ознака: Никола Димитров
МАКЕДОНСКИОТ ШЕФ НА ДИПЛОМАТИЈА НА ФОРУМ ВО АТИНА

Димитров со порака до Грција: Природно е да бидеме сојузници и стратешки партнери

пред 2 дена
Македонија

Димитров за ФЕТО: Проблем на нашиот пријател и е и наш проблем (ВИДЕО)

пред 3 дена
Македонија

Димитров за вчерашните апсења: Системот ни е подразбуден (ВИДЕО)

пред 3 дена
Македонија

Димитров за терминот „северномакедонци“ на Борисов: Во контакт сме со нашите пријатели во Софија

пред 1 нед.
министерот за непосредната комуникација на лидерите

Димитров: Мислите дека во 21 век за секој контакт има белешка? (ВИДЕО)

пред 1 нед.
Пратеникот прашува зарем е толку незгодно да се излезе пред новинарите?

Милошоски: Димитров потпишува битен договор со украинската амбасадорка, но се крие од јавноста

пред 1 нед.
Македонија

Димитров: Северна Македонија и Бугарија ќе копретседаваат со Берлин процецот

пред 2 недели
министерот е фокусиран на октомври

Димитров: Апсолутно сме подготвени да го почнеме пристапниот процес

пред 3 недели
шефот на дипломатијата во Софија

Димитров денеска со бугарските власти ќе разговара за Гоце Делчев

пред 3 недели
Македонија

Димитров: Со разбирање и меѓусебна почит можат да се решат сите прашања со Бугарија

пред 3 недели
Македонија

Димитров: Aко треба да ја чекаме и 11 препорака нема да имам лице да зборувам пред мојот народ за европските перспективи

пред 4 недели
Македонија

Димитров: Ако не ги започнеме преговорите годинава, значи дека не постои европска перспектива

пред 4 недели
ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА НА НАУМ СТОИЛКОВСКИ

ВМРО-ДПМНЕ: Никола Димитров да си поднесе оставка, не доби датум, а МНР го претвора во приватна институција

пред 4 недели
Македонија

Димитров за тоа дали Гоце Делчев е Бугарин: Јас не сум историчар

пред 4 недели
ОЦЕНКА НА ЗАКЛУЧОКОТ НА ЕУ-МИНИСТРИТЕ

Димитров: Наша цел е преговори со ЕУ да почнеме во декември

пред 1 месец
Македонија

Стоилковски: МНР со Никола Димитров на чело е постојан извор на скандали, самоволие и политички реваншизам

пред 1 месец
АТИНА ГО ЗАБОРАВИ „ИСТОРИСКИОТ ДЕН“

Во Грција само Коѕијас се сетил на Преспанскиот договор, ни збор од СИРИЗА

пред 1 месец
министерот за еден од најголемите проблеми во македонија

Димитров: Нема земја во која нема корупција

пред 1 месец