Ознака: несреќа
Македонија

Мицкоски изрази сочувство до семејствата на загинатите: Ова е голема трагедија за Македонија

пред 7 мес.
Македонија

Две верзии за несреќата-Човечка грешка или техничка неисправност на автобусот

пред 7 мес.
Македонија

Несреќа во РЕК Битола, загина 38-годишен работник

пред 11 мес.
Решена мистеријата за авионската несреќа во која загинаа 189 луѓе

Индонезија откри недостатоци во дизајнот и пропусти во несреќата на Боингот 737

пред 3 години
Скопјанец загинал во Брајчино

Додека сечел дрва, едно го удрило по глава и го усмртило

пред 3 години
50 илјади луѓе без кров над главата

Голем пожар во Бангладеш, изгореле 15 илјади домови

пред 3 години
слични инциденти не се ретка појава во источна Африка

Собирале гориво од превртена цистерна: Над 60 загинати во експлозија во Танзанија (ВИДЕО)

пред 3 години
Регион

Се преврте автобус со војници во близина на Врање, најмалку 23 повредени (ФОТО)

пред 3 години
Регион

Американскиот амбасадор во Атина опериран по велосипедска незгода

пред 3 години
Бродската несреќа во Будимпешта се уште нема разрешница

Претседателот на Јужна Кореја: Нема да се откажеме од потрага по исчезнатите

пред 3 години
Од општина Чаир потврдуваат

Градежните работи при кои загинаа двајца браќа во Чаир биле нелегални

пред 3 години
Свет

Унгарската полиција го уапси капетанот на крузерот

пред 3 години
Свет

Нуркачи ќе ги бараат исчезнатите во несреќата во Дунав

пред 3 години
Ниту еден од 32–та туристи на бродот не носеле елеци за спасување

Шестгодишно девојче загина во бродската несреќа во Будимпешта

пред 3 години
Потрагата по преживеани се одвива по силен дожд

Седум загинати и дваесетина исчезнати по судир на два брода во Будимпешта (ВИДЕО/ФОТО)

пред 3 години
на железничката станица Трубарево

Момче тешко повредено од струен удар при обид за кражба

пред 3 години
откако моделот беше приземјен ширум светот

Боинг ја поправи грешката на „737 Max“: Ќе биде најбезбедниот авион на светот

пред 3 години
НЕСРЕЌА ВО ИСТОЧНА УКРАИНА

Загинаа тројца рудари кај Луганск, 14 се водат како исчезнати

пред 3 години
Спасувачките единици на терен

Продолжува акцијата да се дојде до урнатиот авион на Солунска Глава

пред 3 години
страшна несреќа во ирак

Претоварен траект потона во реката Тигар, најмалку 70 загинати (ВИДЕО)

пред 3 години